Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ginekologia wraca do Włoszczowy

Oddział ginekologiczny znów działa w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie. Będzie świadczyć tzw. usługi jednego dnia. Chodzi o zabiegi, które nie wymagają pozostania pacjentki w szpitalu.

Autor: Iwona Murawska

01.10.2019 11:57

image Włoszczowa. Szpital im. Jana Pawła II Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, przypomina, że oddział ginekologiczno - położniczy we włoszczowskim szpitalu nie funkcjonował od roku.

- Oczywiście w systemie jednego dnia wykonywane będą drobne zabiegi ginekologiczne, dzięki temu pacjentki nie będą musiały jeździć do innych lecznic – dodaje Beata Szczepanek.

Na oddziale ginekologicznym w szpitalu we Włoszczowie przeprowadzane będą tylko wcześniej zaplanowane zabiegi. Będą to m. in. drobne operacje na części układu rozrodczego oraz endoskopowe zabiegi dotyczące jamy brzusznej - informuje Rafał Krupa, dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie,

- W najbliższych kilkunastu dniach odbędą się już pierwsze zabiegi, będziemy prowadzić pierwsze i kwalifikacje do zabiegów operacyjnych. Zabiegi przeznaczone są nie tylko dla pacjentek z naszego powiatu, ale także z całego województwa świętokrzyskiego, także śląskiego i łódzkiego – wylicza Rafał Krupa.

We włoszczowskim szpitalu nie będzie jednak części położniczej, dlatego kobiety, które oczekują narodzin dziecka nadal będą musiały jeździć do innych ościennych szpitali.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Włoszczowa Szpital Powiatowy Włoszczowa ginekologia Beata Szczepanek
other news

Podobne wiadomości

Ginekologia wróci do Włoszczowy

Ginekologia wróci do Włoszczowy

Ginekologia we Włoszczowie zawieszona. Szpital z ogromnymi problemami finansowymi

Ginekologia we Włoszczowie zawieszona. Szpital z ogromnymi problemami finansowymi