Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Władze Kielc rozdają pieniądze

Stu studentów pierwszego roku uczących się w Kielcach dostanie miejskie stypendium. Od 1 października rozpoczyna się nabór wniosków. Jak mówi Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc, zmiany w systemie miejskich stypendiów polegają na tym, że otrzymywać je będą studenci pierwszego roku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Politechniki Świętokrzyskiej, którzy mieli najlepsze wyniki na koniec szkoły średniej.

Autor: Daniel Lenart

30.09.2019 17:55

image   Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

- Do tej pory władze Kielc dawały stypendia studentom z ukraińskiej Winnicy, teraz o wsparcie może starać się każdy, kto studiuje na kieleckiej uczelni. Również osoby, które przyjechały do naszego miasta z zagranicy - tłumaczy Marcin Różycki.

- Mamy ustalone, jak powinniśmy przeliczać wyniki ze świadectw z innych krajów. Na razie dotyczy to 30 państw, ale jeżeli będzie taka potrzeba, przygotujemy dodatkowe wyliczenia dla państw, których nie uwzględniliśmy - zapowiada Marcin Różycki.

Studenci z Winnicy i innych miast partnerskich Kielc otrzymają dodatkowe 10 punktów przy staraniu się o wsparcie. To samo dotyczy młodych ludzi, którzy średnią szkołę skończyli w stolicy województwa. Jak mówi Marcin Różycki, jest się o co starać.

- Radni ustalili, że będziemy przyznawać sto stypendiów w wysokości do 500 złotych miesięcznie. To oczywiście nie wystarczy, żeby utrzymać się przez miesiąc, ale na pewno bardzo pomoże rodzicom i młodym ludziom - twierdzi zastępca prezydenta Kielc.

Wnioski o stypendium można składać do 20 października. Będą one dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta. Oceni je specjalnie powołana komisja, a pierwsze wypłaty najprawdopodobniej będą już w listopadzie. Stypendium wypłacane jest przez cały pierwszy rok studiów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

UJK stypendium Politechnika Świętokrzyska RK Kielce Marcin Różycki
other news

Podobne wiadomości

Szansa na stypendium. Niedługo nabór

Szansa na stypendium. Niedługo nabór

Stypendium za staż. Szpital kusi studentów

Stypendium za staż. Szpital kusi studentów

Studentom z Winnicy będzie trudniej o stypendium

Studentom z Winnicy będzie trudniej o stypendium

Będzie trudniej o stypendium. Bo studentów jest coraz więcej

Będzie trudniej o stypendium. Bo studentów jest coraz więcej