Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Integracja poprzez sport. Niepełnosprawni prezentowali swoje umiejętności

W Trzcińcu, w gminie Nagłowice zakończył się „Europaragedon w plenerze”. To impreza sportowa, w której obok osób niepełnosprawnych, uczestniczyły osoby zdrowe.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

29.09.2019 18:24

image 29.09.2019. Trzciniec. Europaragedon w plenerze Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce
Komentarze

Rywalizowało około 60 zawodników - to podopieczni WTZ z Jędrzejowa i Mnichowa oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Jędrzejowa. Ponadto przyjechały dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Nagłowicach oraz ze Szkoły Podstawowej w Warzynie.

Jak mówi Dariusz Lisowski, prezes Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei", celem imprezy jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Jak dodał, przygotowano wiele zabaw i konkurencji sportowych, m. in.: rajd rowerowy, bieg, mecz piłki nożnej i badmintona.

Warsztat Terapii Zajęciowej z Jędrzejowa w Europaragedonie w Trzcińcu reprezentowało 12 zawodników. Jak mówi opiekun grupy Monika Miętka, dla podopiecznych takie imprezy są bardzo  ważne, ponieważ pozwalają im się integrować ze społecznością lokalną oraz zaprezentować swoje umiejętności ruchowe.

Jurek Psuj, podopieczny WTZ z Jędrzejowa podkreślił, że bardzo lubi takie imprezy, ponieważ osoby niepełnosprawne takie jak on, mają okazję pokazać, co potrafią robić najlepiej.

Organizatorem „Europaragedonu w plenerze”, w Trzcińcu jest Fundacja Miśka Zdziśka. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Impreza odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Galeria zdjęć Trzciniec. Europaragedon w plenerze (29.09.2019) [Zdjęcia: 16]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Fundacja Miśka Zdziśka Warsztaty terapii zajęciowej Ministerstwo Sportu i Turystyki RK Jędrzejów Mnichów Dariusz Lisowski Europaragedon w plenerze Trzciniec Europejski Tydzień Sportu
other news

Podobne wiadomości

Dla nich nie istnieją bariery. Niepełnosprawni zjechali na tyrolce

Dla nich nie istnieją bariery. Niepełnosprawni zjechali na tyrolce

Niepełnosprawni wyjechali nad morze. To dla nich czas rehabilitacji ducha i ciała

Niepełnosprawni wyjechali nad morze. To dla nich czas rehabilitacji ducha i ciała

Niepełnosprawni rywalizują w Zgórsku

Niepełnosprawni rywalizują w Zgórsku

Niepełnosprawni mierzą siły i precyzję

Niepełnosprawni mierzą siły i precyzję