Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Krynkach biegali po górach

Miłośnicy terenowego biegania przyjechali do Krynek w gminie Brody. Odbyły się tam III Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich Młodzików.

Autor: Anna Głąb

29.09.2019 14:48

image 29.09.2019. Krynki. Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Organizatorem i pomysłodawcą mistrzostw był Sylwester Dudek, prezes Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Od wielu lat promuje wśród młodych ludzi ideę życia bez alkoholu i sport jako najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Od kilkunastu lat organizuje bieg im. Staszica, a niedawno Światowy Związek Lekkoatletyczny pozwolił na organizację biegów na skałkach w Krynkach.

Na różnych dystansach startowało ponad 130 zawodników z całej Polski. Kajetan Przestrzelski przyjechał z Siedlec. Jak mówi trasa jest świetna, doskonale nadaje się do uprawiania tego rodzaju sportu. Z kolei Emilia Dąbek na co dzień trenuje w Sandomierzu biegi sprinterskie, do Krynek przyjechała, aby sprawdzić się na nowej trasie. Jak mówi biegi górskie wymagają innego rozkładu sił.

Wiktoria Puk ze Stali Nowa Dęba zajęła piąte miejsce w swojej kategorii. W ubiegłym roku była trzynasta, więc start ocenia jako udany. Bardzo ważne dla niej było to, że dostała medal, choć nie znalazła się na podium. Zdaniem młodej sportsmenki medal podbudowuje morale zawodników, wracając z odznaczeniem czują się docenieni.

  29.09.2019. Krynki. Mistrzostwa Polski w Biegach GórskichFot. Anna Głąb / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

biegi Brody RK Starachowice Krynki
other news

Podobne wiadomości

Kazimierski bieg z prasłowiańskimi atrakcjami

Kazimierski bieg z prasłowiańskimi atrakcjami