Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kazimierski bieg z prasłowiańskimi atrakcjami

Blisko 100 zawodników wzięło udział w niedzielnym 7. Kazimierskim Biegu Szlakiem Megalitów. To impreza zarówno dla profesjonalistów jak i dla amatorów biegania i ruchu na świeżym powietrzu.

Autor: Marta Gajda

29.09.2019 13:42

image 29.09.2019. Kazimierza Wielka. 7. Kazimierskim Biegu Szlakiem Megalitów Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W programie znalazły się wyścigi dla przedszkolaków, uczniów, a także dwa biegi długodystansowe dla starszych - na 5 i 10 kilometrów.

Jak informuje Robert Pleszyński, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Sportu, a zarazem organizator wydarzenia, to impreza szczególnej rangi. Trasa biegu głównego na 10 kilometrów prowadzi w pobliżu słynnych kazimierskich megalitów, gdzie naukowcy odkryli unikatowy w skali europejskiej zespół grobowców megalitycznych sprzed ponad 5 tysięcy lat.

- Promujemy gigantyczne grobowce tzw. Megality ze Słonowic. Są one starsze niż słynne piramidy egipskie. To prasłowiańskie drewniane grobowce, w których chowani byli wodzowie plemion żyjących na tym terenie w tamtych czasach - zaznacza Robert Pleszyński.

Trasa jest piękna - chwalili uczestnicy biegu. Podkreślali, że taka aktywność to świetna forma rekreacji na świeżym powietrzu.

- To także przełamywanie swoich słabości, zwiększanie swojej wytrzymałości fizycznej - mówi jedna z uczestniczek biegu.

Oprócz biegaczy rywalizowali też fani nordic walkingu. Ponadto w tym roku po raz pierwszy odbył się także kazimierski bieg z przeszkodami.

Dla wszystkich uczestników wydarzenia organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

biegi RK Kazimierza Wielka
other news

Podobne wiadomości

Burza w Kazimierzy. Bieg im. majora Ludwika Zwolańskiego odwołany

Burza w Kazimierzy. Bieg im. majora Ludwika Zwolańskiego odwołany