Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Marihuana w intymnym miejscu, gazety nasączone extasy. Tak przemycają narkotyki do aresztu

Funkcjonariuszki z Aresztu Śledczego w Kielcach podczas kontroli znalazły u kobiety przychodzącej z wizytą do osadzonego kulki marihuany o łącznej wadze ponad 10 gramów. Miała je ukryte w miejscu intymnym - powiedział rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Kielcach mjr Michał Głowacki.

20.09.2019 13:51
Źródło: PAP

image Kielce. Areszt Śledczy Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Jak przekazał mjr Michał Głowacki, do zdarzenia doszło 15 września. Tego dnia do jednego z więźniów miała przyjść na widzenie siostra.

- Mieliśmy uzasadnione podejrzenie, że skazany może otrzymać spoza aresztu przedmioty niedozwolone. Dlatego po przybyciu siostra osadzonego, została poddana kontroli osobistej przez funkcjonariuszki - wskazał rzecznik.

Dodał, że „podczas kontroli polegającej na oglądzie, okazało się, że kobieta w intymnej części ciała przechowuje szczelnie zapakowany pakiet, zawierający 6 kulek”.

- Po przeprowadzeniu kontroli zabezpieczonego przedmiot i ustalono, że w kulkach znajduje się marihuana, o łącznej wadze 10,45 grama - tłumaczył major.

Kobieta, która próbowała przemycić narkotyki, została zatrzymana. O sprawie poinformowano policję.

Według majora „poprzednie próby przemycenia niedozwolonych substancji na teren aresztu w Kielcach miały miejsce w dniach 22 maja 2017 r. oraz 30 kwietnia 2017 r.”

Jak mówią funkcjonariusze Służby Więziennej, do przemytu wykorzystywane są także dzieci - bliscy osadzonych próbują przemycić narkotyki, dopalacze i telefony ukrywając je w dziecięcych pampersach i ubrankach. Najbliżsi wykorzystują również korespondencję, paczki higieniczno-odzieżowe i sprzęt RTV do przemytu: np. w ostatnim czasie funkcjonariusze z Aresztu Śledczego w Kielcach w korespondencji kierowanej do osadzonego ujawnili gazety nasączone extasy.

Służba Więzienna intensyfikuje działania, by zapobiec przedostawaniu się na teren więzień przedmiotów niedozwolonych, niebezpiecznych, środków psychoaktywnych. Przeszukuje osoby, pomieszczenia i uszczelnia wejście na teren jednostek. W wykrywaniu narkotyków pomagają przeszkolone psy, nowoczesny sprzęt, doświadczenie strażników więziennych oraz częste kontrole.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja RK Kielce Areszt Śledczy Służba Więzienna
other news

Podobne wiadomości

Zmarł pobity mężczyzna. Policja bada sprawę

Zmarł pobity mężczyzna. Policja bada sprawę

Trwa budowa fabryki. Więźniowie będą zarabiać

Trwa budowa fabryki. Więźniowie będą zarabiać