Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Budowa dyskontu zablokowana?

Nie będzie dyskontu, który miałby powstać w sąsiedztwie dawnego biurowca Exbudu w Kielcach. Radni zdecydowali o sporządzeniu miejscowego planu zagospodarowania dla tego miejsca, a ten dokument może zablokować handlową inwestycję.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

20.09.2019 11:48

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Miasto zakłada, że tereny w okolicy alei Solidarności i ulicy Świętokrzyskiej staną się małym centrum biznesowym. W tym celu rozbudowana zostanie tam infrastruktura drogowa. W międzyczasie pojawił się jednak wniosek o budowę marketu spożywczego. Niechętni takiemu rozwiązaniu radni zdecydowali o stworzeniu planu, który określi jakiego typu budynki będą mogły powstawać w tym rejonie, a to powstrzyma ewentualnych przedsiębiorców przed niechcianymi inwestycjami.

Jak wyjaśnia Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta, budowa pojedynczego dyskontu na terenie wokół dawnego Exbudu byłaby zmarnowaniem cennej przestrzeni, z którą miasto wiąże duże nadzieje biznesowe.

- Jest to bardzo atrakcyjny teren, którego jednak jest bardzo niewiele, a przy problemie braku miejsca na parkingi budowa dużego, jednopiętrowego magazynu kompletnie mijałaby się z celem - mówi.

Nie wyklucza przy tym powstawania tam sklepów spożywczych, ale tylko w sytuacji, gdy będą one częścią większych kompleksów, np. na parterze biurowca.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

radni RK Kielce Artur Hajdorowicz Exbud
other news

Podobne wiadomości

Władze Kielc mają plan zagospodarowania terenów wokół Exbudu

Władze Kielc mają plan zagospodarowania terenów wokół Exbudu