Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Chęciny będą miały nowy komisariat

Do końca czerwca 2021 roku w Chęcinach powstanie nowy komisariat policji. Obiekt będzie znajdował się przy alei Piłsudskiego na osiedlu Północ. Koszt inwestycji to ponad 5 milionów złotych. Dziś w siedzibie Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach podpisano z umowę z wykonawcą na realizacje tej inwestycji.

Autor: Michał Kita

16.09.2019 10:56

image 16.09.2019. Kielce. Podpisanie umowy na budowę nowego komisariatu policji w Chęcinach. Na zdjęciu (od lewej): Łukasz Sarna- komendant Komisariatu Policji w Chęcinach, Ignacy Majewski, przedstawiciel firmy budowlanej Kompens, Paweł Dzierżak - komendant wojewódzki Policji w Kielcach i Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Jak mówi Paweł Dzierżak, komendant wojewódzki policji w Kielcach, plany budowy nowego komisariatu w Chęcinach sięgają 2017 roku, kiedy gmina przekazała komendzie działkę pod budowę nowej jednostki.

- Budynek nowej komendy w Chęcinach będzie miał trzy kondygnacje, o powierzchni łącznej ponad 500 metrów kwadratowych. Komenda będzie wyposażona w kompleksowe zaplecze w postaci miejsc parkingowych, a także garaży dla radiowozów. Obok placówki powstaną chodniki. Całkowita wartość inwestycji to 5 milionów 255 tysięcy złotych. W nowym budynku docelowo służbę może pełnić nawet 28 funkcjonariuszy. Ich obsada będzie uzależniona od stanu bezpieczeństwa i zapotrzebowania - dodaje.

W podpisaniu umowy wzięła udział Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, która podkreśla, że bezpieczeństwo jest priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości, także w regionie świętokrzyskim, o czym świadczą systematycznie przywracane posterunki policji. Jak zaznacza nowy komisariat w Chęcinach to bardzo ważna inwestycja.

- Chęciny to piękne, zabytkowe miasteczko, w którym chcemy zadbać nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców, ale także turystów którzy chętnie odwiedzają województwo świętokrzyskie, a także gminę Chęciny. Dodatkowo cieszy fakt, że prace budowlane będzie wykonywała lokalna firma z powiatu kieleckiego - zaznacza.

16.09.2019. Kielce. Podpisanie umowy na budowę nowego komisariatu policji w Chęcinach. Na zdjęciu (od lewej): Ignacy Majewski - przedstawiciel firmy budowlanej Kompens, Paweł Dzierżak - komendant wojewódzki Policji w Kielcach, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Agata Malasińska-Nagórny - p.o. zastępcy komendanta wojewódzkiego policji i Robert Jaworski - burmistrz ChęcinFot. Michał Kita / Radio Kielce

Robert Jaworski, burmistrz miasta i gminy Chęciny, podkreśla, że budowa nowego komisariatu to historyczna chwila dla społeczności gminy, jak zaznacza lokalizacja placówki jest optymalna.

- Obecna lokalizacja komisariatu, który znajduje się na peryferiach miasta nie była najlepszym miejscem. Nowa lokalizacja komisariatu w centrum Chęcin zdecydowanie ułatwi dostęp do funkcjonariuszy. W pobliżu komisariatu powstanie swego rodzaju centrum szybkiego reagowania, obok znajduje się bowiem siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej, a także ośrodek zdrowia - zaznacza.

Nową siedzibę komendy policji w Chęcinach wybuduje firma Kompens z Kielc.

Przypomnijmy, przywracanie komisariatów policji to jedno z głównych działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z kryteriów branych pod uwagę są zgłoszenia do Krajowej Mapy Zagrożeń. Dzięki tej aplikacji mieszkańcy sami mogą informować o niebezpiecznych miejscach. W województwie świętokrzyskim do tej pory odtworzono między innymi komisariat w Mircu, a do końca tego roku powstanie komisariat w Chmielniku, a także posterunki w Osieku, Szydłowie i Lipniku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Chęciny RK Kielce komisariat policji
other news

Podobne wiadomości

Nowy komisariat poprawi komfort pracy policjantów

Nowy komisariat poprawi komfort pracy policjantów

Nowy komisariat policji powstanie w Chmielniku

Nowy komisariat policji powstanie w Chmielniku