Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpital w Opatowie z nowym sprzętem. Jednym ze sponsorów lokalna firma

Czek o wartości 12 tysięcy złotych na zakup niezbędnego kardiografu KTG na oddział ginekologiczno-położniczy opatowskiego szpitala przekazała firma PBI, zajmująca się wydobywaniem kruszyw i produkcją kostki brukowej.

Autor: Emilia Sitarska

10.09.2019 17:21

image Anna Bernat - oddziałowa i Ireneusz Kargulewicz - ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala św. Leona w Opatowie z czekiem o wartości 12 tysięcy złotych na zakup niezbędnego kardiografu KTG na oddział ginekologiczno-położniczy Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Starosta opatowski Tomasz Staniek podkreśla, że opatowska lecznica to oczko w głowie zarządu powiatu. Sprzęt będzie mógł działać z monitoringiem bezprzewodowym. Jak dodaje, to kolejny krok w doposażenie szpitala, który ma świetne warunki dla pacjentów, powoli przybywa lekarzy. Tomasz Staniek cieszy się, że największa firma w powiecie angażuje się społecznie i wspiera jego potrzeby.

Marcin Dzięba z grupy PBI dodaje, że tam gdzie firma działa, angażuje się w różne akcje. Działalność w okolicy Opatowa to kopalnia w Wymysłowie, gdzie produkowana jest również kostka brukowa oraz beton towarowy. Firma stara się spełniać oczekiwania lokalnej społeczności, szczególnie, gdy są konkretne potrzeby i dodatkowo mieszczą się w budżecie sponsorskim.

Oddziałowa Anna Bernat mówi, że nowe KTG to podstawa w pracy. W tej chwili każdy nowy sprzęt jest bardzo potrzebny. Przypomina, że przez ostatnie kilka lat, gdy szpital dzierżawiła spółka Centrum Dializa, nie kupowano nowych urządzeń, nieustannie pracowało się na starych. Jak dodaje oddziałowa, obecne sprzęty KTG są przestarzałe.

Ordynator oddziału Ireneusz Kargulewicz uważa, że jeśli będzie sprzęt, to w szpitalu pojawią się nowi lekarze, a z nimi pacjenci. Dodaje, że brakuje jeszcze np. histeroskopu operacyjnego czy laparospkopii.

Nowoczesne KTG pojawi się na w lecznicy prawdopodobnie w tym tygodniu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Tomasz Staniek RK Ostrowiec Św. Szpital Powiatowy Opatów
other news

Podobne wiadomości

Sprawa oszustw przy budowie szpitala w Opatowie znów na wokandzie

Sprawa oszustw przy budowie szpitala w Opatowie znów na wokandzie

W Opatowie nie działa gastroenterologia. Szpital po kolejnej kontroli NFZ

W Opatowie nie działa gastroenterologia. Szpital po kolejnej kontroli NFZ

Powiat nęka szpital w Opatowie? NFZ nałożył ponad sto tysięcy złotych kary

Powiat nęka szpital w Opatowie? NFZ nałożył ponad sto tysięcy złotych kary