Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Finał przebudowy Olszewskiego szybciej niż się spodziewano

Nawet kilka miesięcy wcześniej niż pierwotnie planowano może się zakończyć rozbudowa ulicy Olszewskiego w Kielcach. Inwestycja warta prawie 40 milionów złotych ma zdecydowanie usprawnić komunikację w północnej części miasta.

Autor: Wiktor Dziarmaga

10.09.2019 17:03

image 10.09.2019 Kielce. Ulica Olszewskiego. Rozbudowa do Zagnańskiej Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ulica jest rozbudowana w kierunku wschodnim, a dzięki powstającemu nad linią kolejową prawie 190 metrowemu wiaduktowi połączy się z remontowanymi ulicami Zagnańską i Witosa.  

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach informuje, że obecnie najbardziej intensywne prace trwają właśnie przy budowie estakady nad linią kolejową Kielce - Warszawa.

10.09.2019. Kielce. Rozbudowa ulicy OlszewskiegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Betonowane jest 5 przęseł o rozpiętości od 32 do 40 metrów. To bardzo duży obiekt, ponieważ jego długość będzie wynosić 185 metrów. Cała operacja powinna się zakończyć do końca tego miesiąca. Równolegle prowadzone są prace drogowe: na przedłużeniu ulicy Olszewskiego ułożono już warstwy bitumiczne, brakuje tylko warstwy ścieralnej. Wykonywane są także chodniki oraz kanalizacja deszczowa. W tej chwili wykonawca, firma Strabag wyprzedza harmonogram o około 20 procent - powiedział Jarosław Skrzydło.

Inwestycja powinna się zakończyć do końca października przyszłego roku, jednak jest realna szansa, że droga będzie przejezdna znacznie wcześniej - dodaje Jarosław Skrzydło i przyznaje jednocześnie, że nowe połączenie ma strategiczne znaczenie dla usprawnienia  komunikacji północnej części miasta.

- Na razie jedyny dojazd do firm zlokalizowanych między innymi w Kieleckim Parku Technologicznym jest możliwy od Olszewskiego i ulicy Łódzkiej, która już teraz bardzo się korkuje. Zrobienie wyjazdu od strony Zagnańskiej w sposób zdecydowany usprawni komunikację w tym rejonie miasta - dodaje rzecznik.

Celem przebudowy ulicy Olszewskiego jest poprawa dostępności komunikacyjnej do rozwijającego się Kieleckiego Parku Technologicznego. Inwestycja zakłada także wybudowanie drogi jednojezdniowej, budowę zatok autobusowych, ścieżki rowerowej oraz ronda na przecięciu przedłużenia ulic Olszewskiego z łącznikiem do ulicy Zagnańskiej.

Galeria zdjęć Kielce. Ulica Olszewskiego. Rozbudowa do Zagnańskiej (10.09.2019) [Zdjęcia: 11]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

MZD Kielecki Park Technologiczny Olszewskiego Zagnańska Witosa RK Kielce Jarosław Skrzydło
other news

Podobne wiadomości

Szybkie tempo prac przy Olszewskiego. Rozbudowa zakończy się wcześniej?

Szybkie tempo prac przy Olszewskiego. Rozbudowa zakończy się wcześniej?

Wkrótce remont Olszewskiego. Poprawi się dojazd do KPT

Wkrótce remont Olszewskiego. Poprawi się dojazd do KPT

Olszewskiego nie będzie już

Olszewskiego nie będzie już "ślepa"

Połączą Olszewskiego z Zagnańską, jeśli będą pieniądze

Połączą Olszewskiego z Zagnańską, jeśli będą pieniądze