Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pacanów chce być jak Maroko. Powstanie tam bajkowy mural

Na rynku w Pacanowie zostanie namalowany bajkowy mural. Dziś w ratuszu zarówno mieszkańcy jak i przedstawiciele różnych środowisk poszukiwali scen i postaci, które mają ozdobić pacanowski rynek.

Autor: Marta Gajda

10.09.2019 15:41

image 10.09.2019. Pacanów. Spotkanie w sprawie muralu, który ma pojawić się w mieście Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Dyrektor szkoły podstawowej Małgorzata Stańczyk podkreśla, że mural ma łączyć pokolenia i budować lokalną wspólnotę. Bajkowe postaci zostaną namalowane na elewacjach budynków naszego miasteczka. Na początek dookoła rynku. Zaś tematem przewodnim są bohaterowie książek i filmów.

Wiesław Skop, burmistrz Pacanowa nie kryje zadowolenia. Jak dodaje, będzie to kolejny element, który zachęci turystów do odwiedzenia miasteczka. Jak mówi, podobne miasteczko, niemal całkowicie pokryte muralami znajduje się w Maroko.

- W ciągu roku przyjeżdża tam setki tysięcy osób, po je podziwiać. Miasteczko całkiem nieźle na tym zarabia. Myślę, ze przy okazji zwiedzania Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, turyści będą również chętnie podziwiać pięknie wykonane elewacje na budynkach - podkreśla Wiesław Skop.

Do wspólnego malowania muralu został zaproszony m.in. Marcin Czaja z Akademii Sztuk Pięknych. Jak mówi, jest to dla niego kolejne wyzwanie artystyczne, które jak podkreśla pozwoli mu powrócić do czasów dzieciństwa.

- Dokładnie tydzień temu skończył malować mural w Tarnowie, którego założenia były bardzo podobne. Koordynatorzy przygotowali warsztaty plastyczne z dziećmi. Rysunki przetworzyłem, skomponowałem i tak powstał mural - zaznacza artysta.

11 listopada, w trakcie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, nastąpi uroczyste oddanie malowidła.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pacanów mural Wiesław Skop RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Pacanów dumny z bycia miastem

Pacanów dumny z bycia miastem

Wybory Wójta Gminy Pacanów

Wybory Wójta Gminy Pacanów

Pacanów świętuje i czeka na odzyskanie praw miejskich

Pacanów świętuje i czeka na odzyskanie praw miejskich

Pacanów świętuje trzy dni. Przyjedzie pierwsza dama

Pacanów świętuje trzy dni. Przyjedzie pierwsza dama