Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Poseł Lipiec: ogłoszony został program dla Polski i Polaków

Podsumowanie sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie oraz sposób prowadzenia kampanii wyborczej przez opozycję były tematem dzisiejszej konferencji posła Krzysztofa Lipca w Starachowicach.

Autor: Anna Głąb

10.09.2019 14:44

image 10.09.2019. Starachowice. Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu radna powiatu starachowickiego Agnieszka Kuś, poseł Krzysztof Lipiec, radna powiatu starachowickiego Danuta Krępa Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

- Ogłoszony został program dla Polski i Polaków - to wynik pracy podczas konwencji w Katowicach - mówi poseł Krzysztof Lipiec.

- Najważniejsza dla nas jest Polska, los Polaków i ich dobrobyt. Zmiany odczują rolnicy, którzy dostaną dopłaty na poziomie europejskim. Emeryci mogą się spodziewać czternastej emerytury, a pomysł ten będzie utrzymany w kolejnych latach. Beata Szydło zapowiedziała, że najniższa emerytura wzrośnie do 1200 złotych. Plan Mateusza Morawieckiego skupiony został wokół kilku ważnych zagadnień, to szkolnictwo, służba zdrowia, przedsiębiorcy i rozwój komunikacji - podsumował parlamentarzysta.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał także o stratach budżetu państwa w efekcie afer paliwowych, to 68 miliardów złotych, za to przez dwa lata można by finansować program Rodzina 500 plus, przez sześć lat wypłacać trzynastą emeryturę czy wybudować kilka tysięcy przedszkoli i żłobków. Obecnie wprowadzony jest zerowy podatek dla młodych osób, od 1 października o jeden procent spada podatek dochodowy, wzrastają natomiast koszty uzyskania przychodu, to spowoduje wzrost wynagrodzeń. Wciąż jeszcze jest dużo pieniędzy do zdobycia z szarej strefy, ale do tego potrzeba dobrego gospodarza. 

Danuta Krępa przypomniała, że dzięki działaniom rządu przywrócona została godność Polakom, doceniona została rodzina, zwłaszcza wielodzietna. Z kolei radna Agnieszka Kuś podkreśliła, że program zaprezentowany w Lublinie obejmuje wszystkie obszary ważne dla życia Polaków.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał także, że obecnie w komentarzach umieszczanych w Internecie można spotkać się z nasileniem hejtu. Parlamentarzysta zaapelował o wzajemny szacunek i odwagę cywilną w bronieniu prawdy. Zapowiedział także, że przypadki niszczenia plakatów wyborczych, które już się zdarzają, będą zgłaszane do prokuratury, bo każdy kandydat do parlamentu ma prawo do prowadzenia kampanii.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec konwencja RK Kielce wybory parlamentarne 2019
other news

Podobne wiadomości

Poseł Lipiec: rząd PiS dostrzega małe ośrodki i gminy wiejskie

Poseł Lipiec: rząd PiS dostrzega małe ośrodki i gminy wiejskie

Krzysztof Lipiec: PiS chce budować państwo dobrobytu

Krzysztof Lipiec: PiS chce budować państwo dobrobytu

Poseł Lipiec: Polsce potrzebny jest dobry gospodarz i dobry program polityczny

Poseł Lipiec: Polsce potrzebny jest dobry gospodarz i dobry program polityczny

Poseł Lipiec ujawnia co było w liście premiera

Poseł Lipiec ujawnia co było w liście premiera