Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Miasto zaszczepi mieszkańców przeciw grypie

W drugiej połowie września rozpocznie się w Kielcach program bezpłatnych szczepień przeciw grypie.

Autor: Iwona Murawska

05.09.2019 14:53

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Skorzystać z niego będą mogły osoby zamieszkałe na terenie miasta, które ukończyły 55 lat - informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

- Dotychczas szczepionki przeciw grypie dostępne były dla mieszkańców od początku września. Jednak w tym roku Światowa Organizacja Zdrowia później niż zwykle ogłosiła skład szczepionek na ten sezon. Zwykle odbywało się to w lutym, a w tym roku informacja pojawiła się dopiero 21 marca, stąd nastąpiło opóźnienie w produkcji szczepionek. Tych preparatów jeszcze w Polsce nie ma, ale liczymy na to, będą dostępne w najbliższych dniach - mówi Tomasz Porębski.

Program darmowych szczepień przeciw grypie gmina Kielce realizuje od 2006 roku. W tym roku z tej formy profilaktyki będzie mogło skorzystać około 10 tysięcy osób. Szczepionki będą dostępne w kilkunastu kieleckich przychodniach.

- Zaszczepić będzie się można w 16 miejscach. Będą to mogły zrobić osoby po 55 roku życia zamieszkałe na terenie miasta. Te szczepienia cieszą się dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku z tej formy profilaktyki skorzystało ponad 10 tysięcy osób.

Na program bezpłatnych szczepień przeciw grypie w budżecie Kielc zarezerwowano ponad 400 tysięcy złotych.

Zaszczepienie się przeciw grypie nie daje stu procentowej pewności uchronienia się przed tą chorobą, ale w przypadku zachorowania jej przebieg jest łagodniejszy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

szczepienie grypa RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Darmowe szczepienia dla kielczan będą kontynuowane

Darmowe szczepienia dla kielczan będą kontynuowane

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie cieszą się dużą popularnością

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie cieszą się dużą popularnością