Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Torba-bumerang. Nowy pomysł grupy Eko Suchedniów

W Suchedniowie zamiast do tradycyjnych reklamówek, zakupy będzie można włożyć do darmowej torby którą będzie można pożyczyć ze sklepu.

Autor: Anna Głąb

05.09.2019 13:50

image Torby-bumerangi Fot. / Facebook / Eko Suchedniów

To pomysł kobiet działających w grupie Eko Suchedniów. Jak mówi jedna z inicjatorek akcji, Monika Ptak-Korbacz, w sklepach znajdujących się na terenie miasta postawiono pojemniki z siatkami na zakupy. Jeżeli ktoś zapomniał zabrać swojej, może pożyczyć torbę-bumerang, a później ją odnieść, nawet w inne miejsce.

Panie chcą także propagować inne działania ekologiczne proponując samodzielnie wykonywanie różnych rzeczy lub potraw. To na przykład mydło wykonane samodzielnie, zamiast mydła w płynie, gąbka z bawełny, czy chusteczki bawełniane zamiast higienicznych.

W grupie jest wiele młodych mam, więc promują także używanie pieluch wielorazowych, albo pieluszek biodegradowalnych.

Podczas spotkań z grupą Eko Suchedniów wiele miejsca poświęcone jest zdrowej żywności - można otrzymać zakwas do wypieku chleba czy zaszczepki aloesu, który działa leczniczo. Panie prezentują także potrawy wykonane z naturalnych produktów - to na przykład krem czekoladowy z daktyli albo pasta z fasoli. Są podobne w smaku do innych wysokoprzetworzonych produktów, ale nie zawierają szkodliwych substancji.

Członkowie grupy Eko Suchedniów planują co miesiąc spotkania proekologiczne, jedno z pierwszych będzie poświęcone recyklingowi butelek PET.  To jedne z najczęściej używanych opakowań w gospodarstwach domowych, nie ulegających rozkładowi, więc należy je oddawać do powtórnego użycia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

recykling RK Starachowice zdrowa żywność
other news

Podobne wiadomości

Jak być

Jak być "eko"?

Być „eko” na co dzień

Być „eko” na co dzień