Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Państwowa Komisja Wyborcza zweryfikowała listy [SPRAWDŹ]

Siedem komitetów wyborczych wystawi swoich kandydatów w wyborach do Sejmu w województwie świętokrzyskim. Z kolei o mandat senatora we wszystkich trzech okręgach powalczy w sumie 10 osób.

Autor: Michał Kita

04.09.2019 09:01 / Aktualizacja 05.09.2019 15:07

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Po zamknięciu rejestracji wiemy, że w województwie świętokrzyskim swoich kandydatów w wyborach do Sejmu wystawią poszczególne komitety: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy, Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość, Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej, Komitet Wyborczy Skuteczni Piotra Liroya-Marca oraz Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska.

Nazwiska kandydatów są już widoczne na oficjalnej stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

O mandat senatora w województwie świętokrzyskim we wszystkich trzech okręgach powalczy w sumie 10 osób.

W okręgu numer 81 obejmującym powiaty: buski, jędrzejowski, kazimierski, konecki, pińczowski, staszowski i włoszczowski zgłoszono dwóch kandydatów. Są to Jacek Włosowicz z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość oraz Andrzej Lasak z Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe.

W okręgu numer 82 obejmującym powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski i starachowicki zostało zgłoszonych trzech kandydatów: Jarosław Rusiecki - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Marzena Dębniak - KWW Wspólny Senator Marzena Dębniak oraz Dariusz Loranty - KWW Bezpartyjni i Samorządowcy.

W okręgu 83 obejmującym Kielce i powiat kielecki o mandat senatora powalczy aż pięciu kandydatów. Są to: ubiegający się o reelekcję senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Bugajski z Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjny Antysystemowy, Kazimierz Kik z KWW Bezpartyjni i Samorządowcy, adwokat Przemysław Gierada, ubiegający się o mandat senatora z własnego komitetu wyborczego (KWW Adwokata Przemysława Gierady) oraz Edward Rzepka z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska.

 

Oficjalni kandydaci do Sejmu z Okręgu 33:

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. SIENKIEWICZ Bartłomiej Henryk
2. CYRAŃSKI Adam Zbigniew
3. OKŁA-DREWNOWICZ Marzena
4. GIERADA Artur Daniel
5. WOJDA Agata Ewa
6. MATEREK Jerzy Zbigniew
7. PIETRZCZYK Lucjan Marek
8. BRAUN Michał Jerzy
9. KMITA Maciej Robert
10. HANDZE Edyta Anna
11. CICHOCKI Michał Ryszard    
12. DZIAREK Mirosław
13. ZOCH Andrzej Franciszek
14. MADERAK Łukasz
15. BRYK Józef
16. ŁATA Eugeniusz Wacław
17. SIOJA Anna Czesława
18. PUSTUŁ Gabriela Karolina
19. JARKIEWICZ Robert Paweł
20. MNOYAN Avetis
21. GRUSZKA Dorota Joanna
22. KLESYK Maciej Stanisław
23. GERMAN-SZCZUKIEWICZ Katarzyna Monika
24. KRZYSTANEK Norbert
25. DZIOPA Teresa
26. DZIEWANOWSKA Anna Maria
27. BATOR Dawid Zdzisław
28. DAJCZER Jakub
29. ŁUKAWSKA Dorota Marzena
30. JAROSZEK Zofia Teresa
31. BUSZEWICZ Izabela Krystyna
32. GĄGOROWSKI Sławomir Sylwester


KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. BOSAK Krzysztof
2. IWAN Mateusz Kamil
3. MILCZUSZEK Damian Rafał
4. WILCZYŃSKI Łukasz Sylwester
5. SOKOLNICKI Michał
6. OSPARA Łukasz Szczepan
7. PIASECKA - LEYDO Mariola Nina
8. BILSKI Juliusz
9. KUROWSKI Dawid Stefan
10. ORANIEC Roksana Adrianna
11. SZCZĘSNA Aneta Karolina
12. SYMELA Kinga Paula
13. ŚLIWA Mateusz Krzysztof
14. KOPACZ Artur
15. DŁUGOSZ Przemysław Jan
16. WIECZOREK Katarzyna Mariola
17. PAJĄK Krzysztof
18. RUSIN Kinga Barbara
19. LEŻAŃSKA Barbara Walentyna
20. TKACZ Sebastian Piotr
21. ZAPART Danuta Ewa
22. MAŁKIEWICZ Marceli Seweryn
23. BURZAWA Piotr Władysław
24. TOMCZYK Dorota Maria
25. ŚWISTAK Łukasz
26. OBIEDZIŃSKI Mikołaj Jan
27. KOZIEŁ Maria Izabela
28. GŁODEK Monika Wioletta
29. TYRAŁA Krzysztof Jerzy
30. WILCZYŃSKA Dominika Maria
31. BUGAJSKI Andrzej
32. KASZA Krzysztof Wiesław


KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. SIEKIERSKI Czesław Adam
2. APEL Piotr Daniel
3. KOTOWSKI Kazimierz Jerzy
4. SWAJDA Andrzej
5. GAŁUSZKA Grzegorz Andrzej
6. TYJAS Jolanta Dorota
7. WAWRZYŁA Leszek Jarosław
8. BARAŃSKA Stanisława Danuta
9. ŚWIERCZYŃSKI Łukasz
10. BIEŃ Ewelina Janina
11. FUCIA Mirosław Stanisław
12. BĘTKOWSKA Sylwia Joanna
13. MARWICKI Krzysztof Sebastian
14. SZULC Aleksandra Aniela
15. NOWACZKIEWICZ Sebastian Stanisław
16. MICHNOWSKA-MAŁEK Katarzyna Magdalena
17. GOLIK Anna Zofia
18. GABRYŚ Anna
19. KARLIŃSKI Mateusz Mikołaj
20. ŻOŁĄDEK Piotr Bogusław
21. ŻYŁA Jerzy Zbigniew
22. GARBUZIK Paweł
23. ŻEBROWSKI Adam
24. ZDONEK Krystyna Grażyna
25. SKOTNICKI Michał Tomasz
26. BRZESZCZ Joanna Halina
27. KRUK Zofia Teresa
28. BODO Robert
29. MYSZKA Jan Jerzy
30. PAWLIK Danuta Aniela
31. KLIŚ Karol Paweł
32. JARUBAS Krystian Stefan


KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. ZIOBRO Zbigniew Tadeusz
2. KRUPKA Anna Maria
3. LIPIEC Krzysztof Bogdan
4. CIEŚLAK Michał
5. KWITEK Marek
6. WAWRZYK Piotr Sylwester
7. WOJTYSZEK Agata Katarzyna
8. ZUBA Maria
9. LATOSIŃSKI Bogdan Jan
10. KRYJ Andrzej Michał
11. GOSEK Mariusz Marek
12. BIELECKI Krzysztof
13. KONARSKI Artur Marian
14. PUCHROWICZ Tomasz Andrzej
15. TARCZYŃSKI Dominik
16. KONIUSZ Zbigniew Adam
17. STĘPIEŃ-ZAJĄC Dorota Ewa
18. PIEC Grzegorz
19. SŁONIEWSKA Monika
20. ORZEŁ Bartłomiej Piotr
21. BURAS Agnieszka Dorota
22. STRZAŁA Marek
23. JALOWSKA Małgorzata Barbara
24. PRZYBYSZEWSKI Hubert Wacław
25. ŚLUSARCZYK Maksymilian Krzysztof
26. IWAŃSKA-BĘBEN Patrycja Anna
27. PRZYGODZKA Urszula
28. CHRUSZCZ Sylwester Arkadiusz
29. KRĘPA Danuta Barbara
30. ZIELEŃ Magdalena Anna
31. KUŚ Agnieszka
32. DORYWALSKI Bartłomiej

 

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA

1. LIROY-MARZEC Piotr Krzysztof
2. POŁANECKI Paweł Mieczysław
3. MOLENDA Marcin Lech
4. KRYSTOWSKA Anna
5. PIOTROWSKI Michał Franciszek
6. ZIELIŃSKI Grzegorz
7. GŁODKOWSKA Katarzyna Edyta
8. BUKŁAT Łukasz Roman
9. MACHNICKA-ZIELIŃSKA Ewa Justyna
10. LECH Sławomir Krystian
11. DEEP Magdalena Maria
12. BUKŁAT Magdalena Anna
13. SITKOWSKI Piotr Maksymilian
14. PAWLIKOWSKA-WIJAS Ewelina Edyta
15. LIS Tomasz Grzegorz
16. PĘCAK Monika Agnieszka
17. BOŻEK Karol Jerzy
18. BOŻEK Aleksandra Sylwia
19. JAROSZEWSKI Paweł Łukasz

 

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. SZEJNA Andrzej Jan
2. PIECHNA-WIĘCKIEWICZ Paulina Krystyna
3. PIETRUSZKA Aron Adrian
4. WIELGUS Iwona
5. GAJDA Jan
6. CHŁODNICKI Marcin
7. LISIAK Alicja Małgorzata
8. CHYLA Arkadiusz
9. DŁUGOSZ Bogusława
10. GRABOWSKI Józef
11. ARENDARSKI Krzysztof Wojciech
12. BIELUŃ Adrian Aleksander
13. LISOWSKA Anna Dorota
14. KARPIŃSKI Stanisław Adam
15. KRUPA Jacek Jakub
16. ŁOSIN Dariusz
17. KOSECKA Halina
18. TARAPACZ Anna Ewa
19. MARENIN Mirosława Zofia
20. KOWALCZYK-KWIECIEŃ Irena Krystyna
21. KOMAR Iga
22. KASPERKIEWICZ Piotr
23. BOROWIECKA Beata Monika
24. WALO Marek Jerzy
25. PAWŁOWSKA Agata Dominika
26. MENTEL-WALKIEWICZ Anna Marta
27. KOPER Ewa Zofia
28. ZIMNICKA Marlena
29. SOJKA-GŁUSZAK Dobrosława Hanna
30. JUREK Robert
31. KLAMCZYŃSKI Jan Tadeusz

 

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. SKUZA Stanisław
2. JEDYNAK Monika
3. KAŹMIERCZAK Emilia Kinga
4. DUDEK Artur Maciej
5. SIKORA Hubert Adam
6. KOZA Paulina
7. DOMAGAŁA Aleksander Józef
8. SIKORA Jakub Dawid
9. CZAJ Dominik Stanisław
10. WOCH Marcin Grzegorz
11. JAŁOCHA Anna Helena
12. FILIKS Antoni
13. GORZELAK Monika Edyta
14. KOŚCIELNIAK Ireneusz Jan
15. SĘDEK Żaneta Iwona
16. KRZEMIŃSKI Maciej Mateusz
17. FORMA Paulina Krystyna
18. KLIMEK Adam Karol
19. WAWRZEŃCZYK Agata
20. DROGOSZ Bartłomiej Piotr
21. FLORCZYK Justyna
22. KUMEK Karol Paweł
23. OLEJARCZYK Irena
24. SAGAN Stanisław Grzegorz
25. ADAMCZYK Magdalena Karolina
26. KUROWSKI Hubert Marcin
27. SIKORA Marlena Magdalena
28. TARKA Tomasz Piotr
29. KOWALSKA Dorota Maria
30. OSMAN Monika Maria
31. PAWLIK-KIRKIEWICZ Magdalena Kinga
32. JELONEK Arkadiusz Cezary

 

Oficjalni kandydaci do Senatu z Okręgu nr 81

(powiat: buski, jędrzejowski, kazimierski, konecki, pińczowski, staszowski, włoszczowski)

1. LASAK Andrzej Franciszek - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
2. WŁOSOWICZ Jacek Władysław - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ


Oficjalni kandydaci do Senatu z Okręgu nr 82

(powiat: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski, starachowicki)

1. DĘBNIAK Marzena Magdalena - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "WSPÓLNY SENATOR MARZENA DĘBNIAK"
2. LORANTY Dariusz Adam - KOMITET WYBORCZY KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
3. RUSIECKI Jarosław - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ


Oficjalni kandydaci do Senatu z Okręgu nr 83

(powiat: kielecki oraz miasta na prawach powiatu: Kielce)

1. BUGAJSKI Marcin Rafał - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNY ANTYSYSTEMOWY
2. GIERADA Przemysław Albert - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADWOKATA PRZEMYSŁAWA GIERADY
3. KIK Kazimierz - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
4. RZEPKA Edward - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
5. SŁOŃ Krzysztof Marek - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

icon-tag

Tagi do tego wpisu

PKW RK Kielce wybory parlamentarne 2019
other news

Podobne wiadomości

WYBORY 2019: do północy można rejestrować listy kandydatów

WYBORY 2019: do północy można rejestrować listy kandydatów

Wybory parlamentarne 13 października

Wybory parlamentarne 13 października