Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Niepełnosprawni artyści u wicemarszałek

Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego spotkała się z artystami z Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”. To formacja, która skupia dzieci i młodzież z różnymi niepełnosprawnościami z Kielc i województwa świętokrzyskiego.

Autor: Iwona Murawska

03.09.2019 19:38

image Spotkanie Renaty Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego z artystami z Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Jak powiedziała Renata Janik, w ten sposób chciała podziękować młodym artystom za ich zaangażowanie w rozwijanie świętokrzyskiej kultury.

- To jest bardzo ważne, by te osoby czuły, że zarząd, samorząd województwa, my wszyscy doceniamy ich pracę. Także ich zaangażowanie i codzienny trud. To osoby z różnymi dysfunkcjami, a jednocześnie przygotowują wspaniałe spektakle, które odnoszą sukcesy, są nagradzane nie tylko w Polsce, ale i w Europie. To miły dzień dla mnie, cieszę się, że ci młodzi artyści przyjęli moje zaproszenie i że mogę ich gościć w murach urzędu marszałkowskiego – dodała Renata Janik.

Podczas spotkania członkowie Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” mogli nie tylko porozmawiać z wicemarszałek i Mariuszem Goskiem, członkiem zarządu województwa świętokrzyskiego, ale także zwiedzić urząd.

Ani Zubek i Małgosi Pindral najbardziej spodobał się gabinet marszałka województwa świętokrzyskiego i wicemarszałek. Choć - jak powiedziały - cały urząd zrobił na nich duże wrażenie, podobnie jak rozmowa z jednymi z najważniejszych osób w naszym województwie. Jednak ze szczerością stwierdziły, że i tak nie chciałyby pracować w urzędzie, ponieważ ich wielką miłością jest taniec. Na zakończenie spotkania jego uczestnicy otrzymali upominki.

Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” działa od 1999 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Artyści wielokrotnie uczestniczyli w ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach artystycznych. Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród na festiwalach i przeglądach twórczości osób niepełnosprawnych, m.in w Warszawie, Krakowie, Kluczborku, Lublinie, Busku, Kijowie i Lwowie.

Galeria zdjęć Kielce. Spotkanie Renaty Janik z artystami z Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” (03.09.2019) [Zdjęcia: 5]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik RK Kielce Mariusz Gosek Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”
other news

Podobne wiadomości

Renata Janik ambasadorem targów seniora

Renata Janik ambasadorem targów seniora

Renata Janik: te opaski dadzą seniorom poczucie bezpieczeństwa [OGLĄDAJ]

Renata Janik: te opaski dadzą seniorom poczucie bezpieczeństwa [OGLĄDAJ]

Renata Janik: olbrzymi przerost zatrudnienia

Renata Janik: olbrzymi przerost zatrudnienia

Renata Janik zbulwersowana posunięciami poprzedniego zarządu województwa

Renata Janik zbulwersowana posunięciami poprzedniego zarządu województwa