Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Smakołyki z całego świata w Jędrzejowie

Węgierskie kurtosze, włoska piadina czy tajskie lody - takich smakołyków można dziś skosztować w Jędrzejowie podczas Festiwalu Smaków Świata.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

01.09.2019 11:52

image Festiwal Smaków Świata Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Przed jędrzejowskim Centrum Kultury stanęło 15 Food Trucków. Jak informuje Karol Szczepaniak, organizator imprezy spróbować można m.in. kuchni azjatyckiej, włoskiej, meksykańskiej czy amerykańskiej. Są burgery, nachosy, nugetsy i pikantne skrzydełka. Są też węgierskie kurtosze, czyli ciastka drożdżowe,  które po wyrośnięciu nawijane są na wałek bukowy i wypiekane  w specjalnym piecu. Można również zjeść włoską paidinę. To placek zawijany z różnymi dodatkami. Jest i ciabata z sezonowaną wołowiną. Polskie smaki reprezentują zapiekanki oraz szaszłyki ze schabu.

Festiwal Smaków ŚwiataJędrzejów. 01.09.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Do Jędrzejowa przyjechał też Food Truck Burrito in love, który prowadzi Polka ze swoim mężem Francuzem. Jak mówi Katarzyna Esparre serwują burrito, które powstało z miłości do kuchni i nie ma nic wspólnego z tym tradycyjnym meksykańskim.

- Serwujemy burito, w którym mięsa podawane są metoda sous vide, dzięki czemu żywność szczelnie zamknięta jest w plastikowej torebce próżniowej i następnie umieszczana w kąpieli wodnej lub parowej w specjalnie przygotowanych naczyniach. Dzięki temu, że powstaje w sosie własnym, mięso jest bardzo soczyste - mówiła Katarzyna Esparre.

Jędrzejowianie cieszą się, że Food Trucki zawitały w końcu do Jędrzejowa. Nie ukrywali, że przyjechali, aby spróbować potraw, których na co dzień nie jadają.

Impreza odbywa się w racach dwudniowego Święta Grajków powiatu jędrzejowskiego.

Festiwal Smaków ŚwiataJędrzejów. 01.09.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Jędrzejów Centrum Kultury food truck RK Jędrzejów
other news

Podobne wiadomości

Food trucki ciepło przyjęte w Końskich

Food trucki ciepło przyjęte w Końskich

Street Food Polska Festiwal. Raj dla smakoszy wyjątkowych specjałów

Street Food Polska Festiwal. Raj dla smakoszy wyjątkowych specjałów