Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ochotnicy otrzymają pieniądze na zakup sprzętu [LISTA OSP]

150 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych otrzyma dotacje na zakup sprzętu od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Dziś rozpoczęło się podpisywanie umów z druhami.

Autor: Izabela Mortas

29.08.2019 14:15

image Kielce. Podpisanie umów na dofinansowanie zakupu sprzętu dla OSP. Na zdjęciu (od lewej): Ryszard Gliwiński - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Bartłomiej Dorywalski - wicewojewoda świętokrzyski Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wojewoda Agata Wojtyszek przyznaje, że to kolejne wsparcie dla druhów. Niedawno kilkanaście jednostek otrzymało nowoczesne wozy strażackie. Potrzeb jest jednak więcej, ponieważ ochotnicze straże pożarne zawsze są pierwsze w miejscu zagrożenia i by skutecznie pomagać muszą mieć nowoczesny sprzęt.

- Zawsze można na nich liczyć na drogach, podczas pożarów czy innych zagrożeń. Przypomnę chociażby majowo-czerwcowe ulewy, które dotknęły wiele powiatów w regionie. Strażacy pracowali intensywnie przez cały czas, zabezpieczając wały przeciwpowodziowe tak, aby nie zalało naszych mieszkań - podkreśla Agata Wojtyszek.

Wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski przyznaje, że strażacy nie tylko ratują ludzi, lecz także prowadzą wiele działań na rzecz środowiska naturalnego, interweniują, gdy dochodzi do rozszczelnienia zbiorników czy wypadków z udziałem cystern.

Strażacy nie kryją, że dla nich dotacja w kwocie 5 tysięcy złotych to bardzo duże wsparcie. Czesław Bętkowski, prezes OSP Kowala przyznał, że wojewódzki fundusz ochrony środowiska wyciągnął do druhów rękę.

- Wnioskowaliśmy o sprzęt specjalistyczny, czyli piłę uniwersalną, hydronetki spalinowe i ubranie lepszej generacji. Gmina nie chce finansować specjalistycznej aparatury, której potrzebujemy. Na rynku jest wiele nowości, nie chcemy też pozostawać w tyle - podkreśla prezes.

Jak mówi Ryszard Gliwiński, prezes funduszu, w sumie strażacy otrzymają łącznie 763 tysiące złotych, przy czym wsparcie każdej jednostki to przeważnie 5 tysięcy złotych.

ZESTAWIENIE WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE W FORMIE DOTACJI DO PROGRAMU ŚWIĘTOKRZYSKIE OCHOTNICZE STRAŻE POŻARNE W SŁUŻBIE ŚRODOWISKU

Galeria zdjęć Kielce. Podpisanie umów na dofinansowanie zakupu sprzętu dla OSP (29.08.2019) [Zdjęcia: 12]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Straż Pożarna WFOŚiGW Agata Wojtyszek RK Kielce Bartłomiej Dorywalski Ochotnicza Straż Pożarna Ryszard Gliwiński
other news

Podobne wiadomości

Ostrowiecka straż pożarna wzbogaciła się o nowoczesną drabinę

Ostrowiecka straż pożarna wzbogaciła się o nowoczesną drabinę

Świętokrzyska straż pożarna wzbogaci się o dwa nowoczesne wozy

Świętokrzyska straż pożarna wzbogaci się o dwa nowoczesne wozy