Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Kasztelania” w Kijach ma nowego dyrektora

Samorządowa Instytucja Kultury Kasztelania w Kijach w powiecie pińczowskim ma nowego dyrektora. Został nim 39-letni Piotr Magdziarz z Hajdaszka. Na to stanowisko został powołany decyzją nowego wójta. Zastąpił on Andrzeja Żądło, który z kolei decyzją wójta został odwołany.

Autor: Marta Gajda-Kruk

27.08.2019 15:22

image 27.08.2019. Piotr Magdziarz – nowy dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury Kasztelania w Kijach Fot. Marta Gajda / Radio Kielce
Komentarze

Jak mówi, lubi wyzwania. Według nowego dyrektora, to mobilizuje i generuje chęci do działania i robienia czegokolwiek. Dyrektor zapewnia, że pewne idee, pomysły, sprawdzone imprezy, które ludziom się podobają takie jak np. wystawy, spotkania autorskie, konkursy czy imprezy cykliczne takie, jak: Dzień Kobiet, Turniej piłkarski i wiele innych, nadal będą kontynuowane.

- Teatr kasztelański zrzesza ludzi w równym wieku. Dzieci w wieku szkolnym, młodzież, 30-40-latków, ale i seniorów. Ludzie są w te projekty zaangażowani. To jest dla nich sposób na integrację, dobrą zabawę, jak i spędzanie wolnego czasu, a jeśli dodatkowo to podoba się mieszkańcom uważam, że to jest fenomen - mówi dyrektor.

Jak dodaje, uwielbia koła gospodyń wiejskich, tradycje ludowe. Nie mniej jednak uważa, że w gminie Kije znalazłaby się również przestrzeń na nieco inne formy kultury oraz rozrywki. Jak podkreśla, Samorządowa Instytucja Kultury Kasztelania jest świetnym obiektem, jednak te atuty można wykorzystać w znacznie szerszym zakresie.

27.08.2019. Piotr Magdziarz – nowy dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury Kasztelania w KijachFot. Marta Gajda / Radio Kielce

- Jeśli trzeba będzie zrobić koncert hip-hop lub heavy metal to ja go zrobię. Jeśli trzeba będzie zaprosić grupę motocyklistów, a mam już taki pomysł, żeby takie spotkanie zrobić, to to zrobimy. Ludzie mają różne zainteresowania i trzeba oferować różne propozycje. To nie jest instytucja dla mnie, to jest instytucja dla ludzi - zaznacza dyrektor.

W najbliższym czasie dyrekcja ma plany dotyczące przeprowadzenia badań ankietowych wśród mieszkańców gminy Kije. Wyniki, na które złożą się opinie i oczekiwania mieszkańców posłużą do opracowania harmonogramu imprez planując rok 2020.

Piotr Magdziarz obecnie zarządza również Gminną Biblioteką Publiczną imienia Wiesława Myśliwskiego w Kijach. Nowy dyrektor jest z wykształcenia geografem. Przez 14 lat pracował jako nauczyciel. Z kolei przez 10 lat prowadził bibliotekę szkolną. Przez wiele lat angażował się w różne projekty, inscenizacje o tematyce patriotycznej, wycieczki edukacyjne stricte związane z kulturą. Swoje umiejętności jeśli chodzi o zarządzanie placówką oraz kadrą kształcił i rozwijał dzięki pełnieniu funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej w Niegosławicach w powiecie jędrzejowskim w roku szkolnym 2018/2019.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kije RK Kazimierza Wielka Samorządowa Instytucja Kultury Kasztelania w Kijach