Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zapadła ważna decyzja ws. działek dla GUM i NFZ

Działka przy ulicy Langiewicza w Kielcach jest już oficjalnie w posiadaniu Narodowego Funduszu Zdrowia. Tak jednogłośnie zdecydowali radni na czwartkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

22.08.2019 19:37

image 22.08.2019 Kielce. Sesja rady miasta Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wymiana gruntu przy Langiewicza z terenami przy ulicy Wrzosowej należącymi do NFZ pozwoli przede wszystkim na rozpoczęcie prac przy budowie w Kielcach Głównego Urzędu Miar, jednej z najważniejszych instytucji w Polsce.

Kielce. Miejsce, w którym powstanie zespół laboratoriów badawczych Głównego Urzędu MiarFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wcześniej miasto wspólnie z marszałkiem województwa świętokrzyskiego podpisało umowę na wymianę tej działki w zamian za miejską nieruchomość przy ul. Bęczkowskiej, gdzie stanie Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Wicemarszałek Renata Janik podziękowała za skuteczną współpracę miasta z urzędem marszałkowskim. Dodała, że ta decyzja wpłynie pozytywnie na działanie całego regionu. Zapowiedziała również, że przy okazji budowy ŚCITT Uniwersytet Jana Kochanowskiego otrzyma dojazd do kampusu od strony Alei Solidarności.

Zastępca prezydenta Kielc Danuta Papaj stwierdziła, że dzisiejsza sesja była jedną z najbardziej płodnych, ponieważ za jednym zamachem udało się rozwiązać aż trzy osobne problemy trzech ważnych instytucji regionu.

Obecny na spotkaniu senator PiS Krzysztof Słoń zaznaczył, że szybkie zakończenie sprawy wymiany gruntów pokazuje, że samorządy w sprawach ważnych potrafią dojść do porozumienia i wspólnie pracować na osiągnięcie celu.

Wiceminister Anna Krupka, która od początku zabiegała o powstanie Głównego Urzędu Miar w Kielcach skomentowała dzisiejszą decyzję kieleckich radnych jako ważny krok w rozwoju regionu. Zaznaczyła, że GUM jest wyjątkowo istotną instytucją, a jej obecność w Kielcach sprawi, że region zaistnieje m. in. na ekonomicznej  mapie Polski.

Galeria zdjęć

Laboratorium Głównego Urzędu Miar w Kielcach - wizualizacja(Zdjęcia: [5])

Laboratorium Głównego Urzędu Miar w Kielcach będzie stanowiło ogólnopolskie centrum monitorujące, utrzymujące i modernizujące państwowe wzorce jednostek miar oraz umożliwi prowadzenie prac rozwojowych w tym zakresie. Główny Urząd Miar decyduje, m.in., o ilości substancji zawartych w lekach czy częstotliwości próbkowania w sieciach światłowodowych.

Galeria zdjęć Kielce. Sesja rady miasta (22.08.2019) [Zdjęcia: 13]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Słoń Rada Miasta NFZ UJK Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik Anna Krupka ŚCITT RK Kielce Główny Urząd Miar Danuta Papaj
other news

Podobne wiadomości

Jest porozumienie w sprawie ważnych inwestycji. Zyska też UJK

Jest porozumienie w sprawie ważnych inwestycji. Zyska też UJK

To będzie jedna z największych inwestycji w regionie. Jest decyzja środowiskowa dla GUM

To będzie jedna z największych inwestycji w regionie. Jest decyzja środowiskowa dla GUM