Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Policjanci sprawdzają, czy dzieci będą bezpieczne

Świętokrzyska policja sprawdza drogi w okolicach szkół żeby upewnić się, że dzieci będą bezpieczne po powrocie we wrześniu na zajęcia. Funkcjonariusze kontrolują m.in. oznakowanie przejść dla pieszych. Dziś byli w Szkole Podstawowej nr 15 im. Tadeusza Kościuszki przy ulicy Leszczyńskiej w Kielcach.

Autor: Wiktor Dziarmaga

22.08.2019 15:40

image Policyjna kontrola w rejonie SP nr 15 w Kielcach Fot. Daria Pycia / Radio Kielce
Komentarze

- Funkcjonariusze ruchu drogowego zwracają uwagę czy oznakowanie przejść dla pieszych jest widoczne, czy nie jest zabrudzone,  a także czy w okolicy szkoły nie są prowadzone remonty, albo głębokie wykopy. Do chwili obecnej możemy spokojnie potwierdzić, że wszystko wygląda prawidłowo. Uchybienia są drobne, czasem zdarza się, że znak drogowy jest zasłonięty przez gałęzie drzew, albo oznakowanie jest słabo widoczne, bo po prostu jest zabrudzone, ale wszystkie takie uchybienia są szybko usuwane przez zarządców dróg - zapewnia Karol Macek.

Newralgicznymi miejscami są także zatoczki autobusowe przy szkołach. Przez nieostrożność najmłodszych i nieuwagę kierowców dochodzi tam do wielu groźnych zdarzeń.

Policja sprawdza bezpieczeństwo przy SP nr 15 w Kielcach22.08.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

- Nasze akcje prewencyjne będziemy prowadzić także na początku września. Od lat, wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczynamy działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Wtedy pojawiamy się przy większości szkół w regionie, właśnie po to, by przypomnieć kierującym, że w tych miejscach jest większy ruch i należy tam zachować szczególność ostrożność – dodaje Karol Macek. 

Funkcjonariusz przypomina także, że oprócz tradycyjnej wyprawki szkolnej, rodzice powinni pamiętać o wyposażeniu dzieci w odblaski, dzięki którym po zmroku będą widoczne.

Kielce. Policyjna kontrola w rejonie SP nr 15 (22.08.2019) [Zdjęcia: 14]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja bezpieczeństwo RK Kielce kontrola
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Nowe sygnalizacje świetlne mają poprawić bezpieczeństwo

Nowe sygnalizacje świetlne mają poprawić bezpieczeństwo

Jak zadbać o bezpieczeństwo na drodze?

Jak zadbać o bezpieczeństwo na drodze?