Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sukces Dymarek Świętokrzyskich. Tłumy ludzi odwiedziły Nową Słupię

Ponad 25 tysięcy osób wzięło udział w 53. Dymarkach Świętokrzyskich w Nowej Słupi. Koncert Krzysztofa Cugowskiego w niedzielę zakończył wydarzenie. Trwająca prawie trzy dni impreza, którą w piątkowy wieczór zainaugurował ognisty korowód, ściągnęła pod Święty Krzyż wiele osób nie tylko z regionu, ale też z całej Polski.

Autor: Dorota Klusek

19.08.2019 15:29

image Dymarki Świętokrzyskie. Koncert Krzysztofa Cugowskiego Fot. / Radio Kielce

Jak podkreśla Agata Sałata, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach, organizator imprezy, to więcej niż przed rokiem. Dodaje, że biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych biletów, oba dni były porównywalne, ale inaczej rozkładało się zainteresowanie. W sobotę zwiększony ruch zaczął się przed wieczornymi koncertami, natomiast w niedzielę wielu turystów przybyło rano.

- Od godziny 9.00 gdy tylko kasy zaczęły pracować, pojawiały się drobne kolejki. Na pewno było dużo rodzin z dziećmi, bardzo często była używana także Karta Dużej Rodziny, co nas cieszy - dodała.

Niedziela była typową rodzinną, co było widać na terenie Centrum Kulturowo-Archeologicznego. Gry dla dzieci cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, dzieci biegały, szukały rozwiązań zagadek - wyjaśniła.

Teraz po zakończonej imprezie, organizatorzy już myślą o kolejnej edycji - mówi Andrzej Gąsior, burmistrz miasta i gminy Nowa Słupia.

- Już myślimy, kogo zaprosić i w jakim kierunku mają Dymarki pójść. Jednym z kluczowych elementów jest na pewno promocja imprezy i gminy - dodaje włodarz.

Dymarki Świętokrzyskie to cykliczna impreza o najdłuższej tradycji w regionie. Odbywa się od 1967 roku w Nowej Słupi u stóp Świętego Krzyża. Niezmiennie poświęcona jest prezentacji tradycji starożytnego hutnictwa żelaza w Górach Świętokrzyskich. Towarzyszy jej też Festiwal Kultury Ludowej, kiermasz oraz koncerty znanych artystów.

Galeria zdjęć Nowa Słupia. Dymarki Świętokrzyskie (17.08.2019) [Zdjęcia: 31]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Dymarki Nowa Słupia RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Dymarki przyciągnęły tłumy

Dymarki przyciągnęły tłumy

Przed nami kolejne Dymarki Świętokrzyskie [PROGRAM]

Przed nami kolejne Dymarki Świętokrzyskie [PROGRAM]

Dymarki Świętokrzyskie to nie tylko kultura, ale również sport

Dymarki Świętokrzyskie to nie tylko kultura, ale również sport