Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Policjanci na drogach. Kontrolują prędkość oraz trzeźwość

Trwa policyjna akcja „Sierpniowy weekend 2019”. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy są trzeźwi oraz czy jeżdżą z dozwoloną prędkością. Badają także, czy pojazdy, którymi się poruszają są sprawne techniczne.

Autor: Monika Miller

16.08.2019 16:42

image 16.08.2019 Kielce. Ulica Krakowska. Policyjna akcja "Sierpniowy weekend 2019" Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Drogi patrolują nie tylko policjanci w radiowozach, ale także w pojazdach nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory oraz na motocyklach.  

Joanna Żelezik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że funkcjonariusze zwracają uwagę także na to, czy dzieci są prawidłowo przewożone. - Mniejsze pociechy muszą jechać w fotelikach, natomiast większe powinny siedzieć na podkładkach. Zawsze muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa - dodaje Joanna Żelezik.

Jeżeli jedziemy na wakacje, powinniśmy postarać się, aby wszystkie walizki i siatki były umieszczone w bagażniku - dodaje policjantka. - Ważne jest to, aby na przednich bądź tylnych siedzeniach nie znajdowały się niepotrzebne pakunki. Podczas normalnej jazdy one nie będą przeszkadzały, jednak sytuacja zmieni się jeżeli dojdzie do wypadku drogowego. Wówczas półlitrowa butelka z wodą może uderzyć w nas z siłą 50 kilogramów - dodaje Joanna Żelezik.

Osoby, które zostały zatrzymane do kontroli na ulicy Krakowskiej, twierdzą, że akcje profilaktyczne policji są bardzo potrzebne. - Są wakacje, więc sporo osób spożywa alkohol, a następnie wsiada do samochodu. Należy eliminować takie osoby z ruchu, ponieważ stwarzają zagrożenie na drodze - twierdzą.

Akcja trwa od środy. W ciągu dwóch pierwszych dni, policjanci zatrzymali 23 pijanych kierowców oraz zabrali 20 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Kielce. Ulica Krakowska. Policyjna akcja "Sierpniowy weekend 2019" (16.08.2019) [Zdjęcia: 11]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja akcja „Sierpniowy weekend 2019” Joanna Żelezik
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Policjanci kontrolują kierowców na feralnym skrzyżowaniu

Policjanci kontrolują kierowców na feralnym skrzyżowaniu

Nielegalne wyścigi w Kielcach. Policjanci ukarali ponad 70 osób

Nielegalne wyścigi w Kielcach. Policjanci ukarali ponad 70 osób

Kolejarze i policjanci ostrzegają i edukują

Kolejarze i policjanci ostrzegają i edukują

„Trzeźwy poranek

„Trzeźwy poranek" nie taki trzeźwy