Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Paweł Tetelewski: decyzja nie sprzyja promocji piłki ręcznej

Nie milkną echa negatywnej dla Korony Handball Kielce decyzji Komisji Odwoławczej ZPRP nie dopuszczającej drużyny do gry w zawodowej PGNiG Superlidze piłkarek ręcznych.

Autor: Jakub Rożek

13.08.2019 22:50

image 09.08.2019 Kielce. Międzynarodowy turniej piłki ręcznej kobiet o puchar prezydenta Kielc. Mecz Korona Handball - Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Trener Korony Paweł Tetelewski Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Argument, że spóźniliśmy się ze złożeniem dokumentów licencyjnych jest śmieszny, bo jako jedyny klub nie dostaliśmy mailowego potwierdzenia daty składania wniosku. Nasz klub i drużyna były budowane od podstaw przez pięć-sześć lat. Bazujemy na własnych wychowankach, prowadzimy świetną pracę z młodzieżą, jesteśmy fajnym ośrodkiem na mapie kraju, ale te argumenty nie przekonały komisji. Taka decyzja nie sprzyja rozwojowi tej dyscypliny sportu – powiedział trener kieleckiego zespołu Paweł Tetelewski.

Przypomnijmy, Korona Handball spóźniła się ze złożeniem wniosku licencyjnego o trzy tygodnie oraz nie przedstawiła wymaganego w lidze zawodowej budżetu - zabrakło około trzystu tysięcy złotych.

Wbrew pozorom nie nastąpi masowy exodus z kieleckiego zespołu. Na razie odejście zadeklarowała tylko bramkarka Aleksandra Orowicz, która dostała ofertę z superligowego Startu Elbląg. Pozostałe zawodniczki chcą zostać w drużynie i wywalczyć awans.

Korona Handball w nowym sezonie zagra w grupie B pierwszej ligi. Kielczanki zainaugurują rozgrywki w połowie września od wyjazdowego meczu z MTS Żory.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Korona Handball Paweł Tetelewski RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

To już pewne. Korona Handball nie zagra w PGNiG Superlidze

To już pewne. Korona Handball nie zagra w PGNiG Superlidze

Zawodniczka Korony Handball Kielce z brązem mistrzostw Europy

Zawodniczka Korony Handball Kielce z brązem mistrzostw Europy

Korona Handball ostatnia

Korona Handball ostatnia

Mistrz Polski także za mocny dla Korony Handball

Mistrz Polski także za mocny dla Korony Handball