Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jędrzejowianie w Tour de Pologne

28 kolarzy z Jędrzejowskiego Klubu Kolarskiego wystartuje w wyścigu Tour de Pologne Amatorów. To jeden z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. Towarzyszy on zmaganiom zawodowców na trasie w Bukowinie Tatrzańskiej. Cykliści z Jędrzejowa ubrani są w biało-błękitno-czerwone stroje kolarskie z herbem miasta.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

09.08.2019 08:25

image Rowerzyści z Jędrzejowskiego Klubu Kolarskiego Fot. / arch. prywatne

Jak wspominał tuż przed wyścigiem prezes klubu Andrzej Klamka, jędrzejowianie w wyścigu startują 9 raz. W pierwszym wyścigu brało udział tylko dwóch amatorów kolarstwa.  Jak zaznaczył, są jedną z kilku największych grup, jakie startują w Tour de Pologne Amatorów.  

-  Przed nami bardzo trudny wyścig na dystansie 60 km, gdzie do pokonania mamy podjazdy o nachyleniu 15 i 20 procent. To trasa, którą po nas dwa razy dłużej będą jechali zawodowi kolarze - zaznaczył. 

Jak dodał, biorą udział w wyścigu, ponieważ nie tylko sprawia im to przyjemność, ale również mają szansę sprawdzić swoje umiejętności i rywalizować ze sobą.

Rowerzyści z Jędrzejowskiego Klubu Kolarskiego. Na zdjęciu (od lewej): Małgorzata Bąkiewicz, Joanna Klamka i Monika GrabowskaFot. arch. prywatne

Po raz piąty w Tour de Pologne Amatorów wystartował 28-letni Emil Walczyński z Laskowa koło Jędrzejowa. Jak powiedział, w ubiegłym roku zajął 333 miejsce na 2500 kolarzy i dotychczas był to jego najlepszy wynik.

- Jak będzie teraz trudno powiedzieć. Dla mnie to prawdziwy zaszczyt, że mam szansę przejechać trasę, którą potem będą jechali zawodowi kolarze, ponadto doskonała okazja na sprawdzenie swoich umiejętności i możliwości. Najważniejsze, aby wyścig przejechać bezpiecznie bez żadnych defektów - podkreślał Emil Walczyński.

W grupie 28 kolarzy amatorów z Jędrzejowa w dzisiejszym wyścigu startują 3 kobiety. W  2017 jako pierwsza wystartowała Monika Grabowska, którą kolarstwem szosowym zainteresował mąż. Jak mówi, dla niej kolarstwo i udział w takich wyścigach jak Tour de Pologne Amatorów to walka ze swoimi słabościami. 

Rowerzyści z Jędrzejowskiego Klubu KolarskiegoFot. arch. prywatne

- W JKK jest wspaniała atmosfera, która chociaż częściowo pomaga pokonać stres, jaki towarzyszy każdemu wyścigowi. Kibicujemy sobie wzajemnie, dlatego wszystkim kolarzom życzę, abyśmy szczęśliwe dotarli do mety - mówi.

Jędrzejowski Klub Kolarski istnieje od prawie 5 lat. Obecnie liczy 55 członków.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

kolarstwo RK Jędrzejów Inne dyscypliny Jędrzejowski Klub Kolarski Tour de Pologne amatorów
other news

Podobne wiadomości

Kolarze górscy rywalizowali w Kaniowie

Kolarze górscy rywalizowali w Kaniowie

Kolarze górscy pokonali 100 kilometrów

Kolarze górscy pokonali 100 kilometrów

Świętokrzyscy kolarze podsumowali sezon

Świętokrzyscy kolarze podsumowali sezon

Kolarze zakończyli rok... piłkarskim meczem

Kolarze zakończyli rok... piłkarskim meczem