Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Policjanci kontrolują kierowców na feralnym skrzyżowaniu

Od początku roku, cztery osoby straciły życie na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 42 i 74 w Rudzie Malenieckiej w powiecie koneckim. Aby zapobiec kolejnym wypadkom, świętokrzyska policja od rana kontroluje kierowców. Funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby prowadzące pojazdy jeżdżą z odpowiednią prędkością i zatrzymują się przed znakiem STOP.

Autor: Monika Miller

08.08.2019 14:17

image Policyjna akcja na skrzyżowaniu w Rudzie Malenieckiej Fot. Daria Pycia / Radio Kielce
Komentarze

- To najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych w tym miejscu - informuje komisarz Artur Putowski, zastępca naczelnika Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Jak dodaje, oznakowanie na krzyżówce jest prawidłowe. - Są tu czytelne znaki STOP, zarówno z lewej jak i z prawej strony. Na jezdni jest dokładnie zaznaczone miejsce, w którym obowiązkowo należy się zatrzymać, jednak nie wszyscy to robią. Są kierowcy, którzy traktują znak STOP, jak znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu”, co jest niezgodne z prawem - dodaje Artur Putowski.

Kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów są kontrolowani przez Inspekcje Transportu Drogowego. Funkcjonariusze, oprócz stanu technicznego pojazdu, sprawdzają także czas pracy, wykazany na tachografie. - Kierowca, który jeździ ponad określony prawem czas, będzie zmęczony, przez co może nie zauważyć znaku STOP i spowodować śmiertelny wypadek - dodaje kom. Artur Putowski.

Do kontroli drogowej został zatrzymany m. in. pan Stanisław, który bardzo często pokonuje feralne skrzyżowanie w Rudzie Malenieckiej. Jego zdaniem, aby zapobiec kolejnym wypadkom należy wybudować rondo. Jeżeli nie rondo, to przynajmniej światła - dodaje pan Stanisław.

Niedaleko tzw. „skrzyżowania rudzkiego” znajduje się krzyżówka „radoszycka”, która także zbiera śmiertelne żniwo. W ciągu ostatnich 10 lat, doszło na nich w sumie do 103 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 120 zostało rannych.

Małgorzata Pawelec - Buras, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji dodaje, że jeszcze w tym roku na obydwu skrzyżowaniach powstanie sygnalizacja świetlna.

Ruda Maleniecka. Policyjna akcja na skrzyżowaniu (08.08.2019) [Zdjęcia: 14]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja GDDKiA droga krajowa nr 74 (S74) droga krajowa nr 42 Inspekcja Transportu Drogowego Ruda Maleniecka Małgorzata Pawelec
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Tragedia w Rudzie Malenieckiej. Kierowca z zarzutem

Tragedia w Rudzie Malenieckiej. Kierowca z zarzutem

Feralne skrzyżowanie znów zbiera żniwo. Dwie osoby nie żyją

Feralne skrzyżowanie znów zbiera żniwo. Dwie osoby nie żyją

Tragiczny wypadek w Rudzie Malenieckiej. Dwie osoby zginęły, cztery są ranne

Tragiczny wypadek w Rudzie Malenieckiej. Dwie osoby zginęły, cztery są ranne

Wypadek w Rudzie Malenieckiej. Jedna osoba w szpitalu

Wypadek w Rudzie Malenieckiej. Jedna osoba w szpitalu