Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Działacze PiS w Końskich. Mieli dobre informacje dla rolników

Założenia programu "Polska Ziemia" prezentowali w Końskich działacze świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości. To pakiet zmian w prawie, skierowany do rolników, którzy chcą rozwijać działalność. Podczas spotkania rozmawiano o problemach lokalnych rolników i propozycjach na ich rozwiązanie.

06.08.2019 13:55
Źródło: Magdalena Galas-Klusek

image Działacze PiS prezentowali założenia programu "Polska Ziemia". Od lewej: Artur Konarski, przewodniczący Komisji Rolnictwa Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Krzysztof Lipiec - poseł PiS i Grzegorz Piec - starosta konecki Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Krzysztof Lipiec, lider struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie zwraca uwagę, że rolnicy czekali na dogodne warunki prawne, żeby móc przetwarzać wyprodukowaną żywność. Już nie muszą sprzedawać tylko tego, co wyprodukowali. Mogą to przerobić i sprzedać bezpośrednio konsumentom. Takich uregulowań wcześniej nie było - dodaje poseł.

Starosta Grzegorz Piec podkreśla, że w powiecie koneckim jest 11 tys. gospodarstw, z czego czynnych rolniczo jest około 3,5 tys. Starosta przyznaje, że producenci muszą borykać się z wieloma problemami. - To przede wszystkim duże rozproszenie gospodarstw, mają one od 1 do 5 hektarów. Drugim negatywnym czynnikiem są słabe gleby. W powiecie to głównie ziemia 5. i 6. klasy, nie służąca uprawom - mówi.

Artur Konarski, przewodniczący Komisji Rolnictwa Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego zwrócił uwagę, że udało się wynegocjować z ministerstwem rolnictwa dopłaty do wapnowania gleb. - Na sejmikowej komisji rozpatrywaliśmy, które powiaty wymagają wapnowania. Powiat konecki jest jednym z tych, które mają największe zakwaszenie gleby. Program, o którym tyle się mówiło wreszcie został zrealizowany przez ten rząd - podkreśla.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w środę będą informować o programie "Polska Ziemia" w Opatowie.  

Działacze PiS prezentowali założenia programu "Polska Ziemia". Od lewej: Artur Konarski, przewodniczący Komisji Rolnictwa Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Grzegorz Piec - starosta konecki i Krzysztof Lipiec - poseł PiSKońskie. 06.08.2019 / Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Końskie PiS rolnicy Artur Konarski Grzegorz Piec
other news

Podobne wiadomości

Rolnicy wybierali przedstawicieli do Izb Rolniczych [RAPORT]

Rolnicy wybierali przedstawicieli do Izb Rolniczych [RAPORT]

Rolnicy otrzymają pieniądze na odkwaszanie gleb

Rolnicy otrzymają pieniądze na odkwaszanie gleb

Świętokrzyscy rolnicy mają wizję rozwoju

Świętokrzyscy rolnicy mają wizję rozwoju

Rolnicy łatwiej będą mogli sprzedawać działki oraz grunty rolne

Rolnicy łatwiej będą mogli sprzedawać działki oraz grunty rolne