Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Uwaga kierowcy! Zmienia się organizacja ruchu na „78”

Od dzisiaj planowane są zmiany organizacji ruchu na odcinku od Lipnika do miejscowości Samostrzałów. Zmiany związane są z trwającą przebudową drogi krajowej nr 78 na odcinku Kije - Chmielnik. Ruch zostanie skierowany na objazdy.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

05.08.2019 10:34

image   Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Prace na odcinku Kije - Chmielnik został podzielony na dwa fragmenty od początku robót w miejscowości Lipnik do skrzyżowania z drogą powiatową w miejscowości Samostrzałów i od skrzyżowania w miejscowości Samostrzałów do końca odcinka robót w Przededworze.

Dla pojazdów powyżej 6 ton objazd poprowadzi odcinkiem drogi wojewódzkiej Kije - Morawica i odcinkiem drogi krajowej nr 73 Morawica - Chmielnik.

Dla wszystkich innych objazd poprowadzi od miejscowości Kije drogą wojewódzką do Włoszczowic, dalej do skrzyżowania z drogą krajową 73 w Piotrkowicach. Dla drugiego remontowanego odcinka zastępcze trasy wyznaczono od skrzyżowania drogi krajowej nr 78 w Samostrzałowie drogą powiatową do Śladkowa Dużego i dalej do skrzyżowania z drogą krajową nr 78 w miejscowości Przededworze.

Objazdy nie będą dotyczyły mieszkańców, dojazdów do firm i pojazdów uprzywilejowanych. Dojazdy do domu będą możliwe między innymi pobliskimi drogami lokalnymi.

Droga krajowa nr 78 Zawiercie - Jędrzejów - Chmielnik to ważna trasa łącząca Świętokrzyskie ze Śląskiem, węzłami autostradowymi i południową granicą państwa. W Chmielniku krzyżuje się z drogą krajową nr 73 Kielce - Busko - Tarnów.

Zmiany organizacji ruchu planowane są do kwietnia 2021.

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Chmielnik Kije Lipnik droga krajowa nr 78 RK Jędrzejów RK Kielce droga krajowa nr 73 Piotrkowice Włoszczowice Śladków Duży
other news

Podobne wiadomości

Zmiany w ruchu i kolejne utrudnienia

Zmiany w ruchu i kolejne utrudnienia

Uwaga kierowcy. Zmiana organizacji ruchu na ulicy Szybowcowej

Uwaga kierowcy. Zmiana organizacji ruchu na ulicy Szybowcowej

Wyremontują Wojska Polskiego. Zmiany w organizacji ruchu

Wyremontują Wojska Polskiego. Zmiany w organizacji ruchu

Utrudnienia w ruchu w rejonie Hali Legionów

Utrudnienia w ruchu w rejonie Hali Legionów