Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ukradli 120 tysięcy złotych. Są w rękach policji

Trzech mężczyzn w wieku 34, 48 i 56 lat zostało zatrzymanych przez świętokrzyskich policjantów. Są podejrzani o kradzież prawie 120 tysięcy złotych. Dwóch z zatrzymanych pochodzi z województwa małopolskiego, natomiast trzeci z powiatu kieleckiego.

Autor: Monika Miller

31.07.2019 13:44

image   Fot. / świętokrzyska policja

Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wyjaśnia, że sprawa miała początek w czerwcu 2018 roku. Wówczas nieznany mężczyzna wszedł do jednego z salonów samochodowych w Kielcach i zabrał kasetkę z pieniędzmi. Łupem złodzieja padło prawie 120 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się policjanci, którzy ustalili dane sprawców. Wśród nich znajdował się ówczesny pracownik salonu, 34-letni mieszkaniec jednej z podkieleckich miejscowości oraz dwaj mieszkańcy województwa małopolskiego. Jak ustalono, mężczyźni wspólnie zaplanowali kradzież i późniejsze zacieranie śladów przestępstwa.

W poniedziałek podejrzani zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. U najstarszego z mężczyzn policjanci znaleźli prawie 300 tabletek, wstępnie zidentyfikowanych jako ecstasy oraz zabezpieczyli prawie 27 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli wyniki badań laboratoryjnych potwierdzą, że były to zakazane substancje, lista zarzutów zostanie wydłużona.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

zatrzymanie RK Kielce Komenda Wojewódzka Policji
other news

Podobne wiadomości

Narkotykowe zatrzymanie. 20-latkowi grożą 3 lata więzienia

Narkotykowe zatrzymanie. 20-latkowi grożą 3 lata więzienia

Narkotykowe zatrzymanie. Trzech mężczyzn w areszcie

Narkotykowe zatrzymanie. Trzech mężczyzn w areszcie

Nagłe zatrzymanie krążenia – jak pomóc?

Nagłe zatrzymanie krążenia – jak pomóc?

Narkotykowe zatrzymanie

Narkotykowe zatrzymanie