Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Modernizacja sali gimnastycznej WDK coraz bliżej

Jeszcze dziś, a najpóźniej w poniedziałek rano zostanie rozstrzygnięty przetarg na rozbudowę i modernizację sali gimnastycznej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Po remoncie, tymczasową siedzibę będzie miał tam Teatr imienia Stefana Żeromskiego.

Autor: Dorota Klusek

26.07.2019 16:56

image   Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

To jest drugi przetarg. Pierwszy został unieważniony po tym, jak trzy oferty, które wpłynęły znacznie przewyższały kwotę 7 milionów złotych, jaką WDK dysponował na tę inwestycję.

Kosztorys został uaktualniony, a urząd marszałkowski dołożył dodatkowe 3 miliony złotych. Jednak także 10 milionów złotych okazało się sumą niewystarczającą.

Do drugiego przetargu zgłosiło się pięć firm. Oferta najtańsza, firmy Anna-Bud z Bilczy, wynosiła prawie 11,5 miliona złotych. Dlatego Wojewódzki Dom Kultury wystąpił o pożyczkę do urzędu marszałkowskiego. Otrzymał ją. Stąd decyzja o rozstrzygnięciu przetargu.

Jarosław Machnicki, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury zapytany o kolejne działania, wyjaśnia, że będzie chciał jak najszybciej podpisać umowę.

- Ogłaszamy rozstrzygnięcie przetargu, rozpoczynamy rozmowy z pierwszą firmą wskazaną w przetargu, jeśli w najbliższym czasie podpiszemy umowę, to pojawi się kwestia ułożenia harmonogramu prac - zaznacza.

Tego, kiedy rozpoczną się prace dowiemy się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Wiadomo, że grafik będzie musiał uwzględniać potrzeby i plany Wojewódzkiego Domu Kultury i Teatru imienia Stefana Żeromskiego.

- Z naszej strony będziemy prosili, żeby uciążliwość tych prac była jak najmniejsza, a to oznacza wykonanie na początku chociażby profilaktycznej drogi dojazdowej od ulicy Alei Legionów, aby ten ruch związany z budową był już tamtędy kierowany. Docelowo i tak w tym miejscu ma powstać nowa droga - zaznaczył Jarosław Machnicki.

Inwestycja zakłada przebudowę istniejącej w WDK-u sali gimnastycznej na salę teatralną. Do niej ma się przenieść kielecka scena dramatyczna, na czas remontu swojej siedziby przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Z kolei remont ten, ze względu na zaangażowanie funduszy unijnych powinien się zacząć najpóźniej w połowie 2020 roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

WDK Teatr Żeromskiego RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Pięć firm chce remontować WDK. Oferty jednak za drogie

Pięć firm chce remontować WDK. Oferty jednak za drogie

WDK z pomocą finansową sejmiku województwa

WDK z pomocą finansową sejmiku województwa

Radni sejmiku za remontem WDK

Radni sejmiku za remontem WDK

Problematyczny przetarg na modernizację WDK. Czy dojdzie do przebudowy?

Problematyczny przetarg na modernizację WDK. Czy dojdzie do przebudowy?