Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kulisy tragedii w Tokarni. Sprawca tego samego dnia wyszedł z więzienia

Jest tymczasowy areszt dla 30-letniego Piotra M. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na trasie S7 w Tokarni. Jak informowaliśmy, w poniedziałek, 22 lipca wieczorem, doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów - samochodu osobowego i busa.

Autor: Monika Miller

25.07.2019 17:00

image Tokarnia. Wypadek na drodze S7 Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Ustalono, że osobowy volkswagen, prowadzony przez 30-letniego kierowcę jechał pod prąd pasem w kierunku Warszawy. Czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem transporterem, którym kierował 35-letni mężczyzna podróżujący z 59-letnią kobietą. W wyniku zderzenia śmierć poniósł kierowca dostawczego samochodu, pozostałe trzy osoby zostały ranne. Kierowca osobówki miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości. Drugi związany jest z kierowaniem pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu.

Piotr M. został przesłuchany. Złożył wyjaśnienia, jednak prokuratura nie podaje ich treści, ze względu na dobro postępowania. Podejrzany częściowo przyznał się do spowodowania wypadku, natomiast w całości przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie Piotra M.

Sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach informuje, że sąd zgodził się na tymczasowe aresztowanie mężczyzny na 3 miesiące z obawy matactwa. Ponadto sąd miał na uwadze grożącą Piotrowi M. surową karę, a także fakt, że mężczyzna był uprzednio karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Jak się okazuje, podejrzany w dniu, kiedy doszło do zdarzenia, opuścił zakład karny.

Ze względu na stan zdrowia, mężczyzna na razie będzie przebywał w szpitalu. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja Tokarnia droga krajowa nr 7 (S7) RK Kielce wypadek
other news

Podobne wiadomości

Sprawca wypadku w Tokarni z prokuratorskimi zarzutami

Sprawca wypadku w Tokarni z prokuratorskimi zarzutami

Tragedia w Tokarni. Pijany jechał pod prąd na S7 [ZDJĘCIA]

Tragedia w Tokarni. Pijany jechał pod prąd na S7 [ZDJĘCIA]