Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Burza w Kazimierzy. Bieg im. majora Ludwika Zwolańskiego odwołany

Trzeci Honorowy Bieg Pamięci imienia majora Ludwika Zwolańskiego wokół zbiornika na rzece Małoszówce w Kazimierzy Wielkiej, został odwołany. Jak informuje Łukasz Maderak, zastępca burmistrza Kazimierzy Wielkiej, decyzja jest następstwem intensywnych opadów deszczu. Odwołany został również festyn rodzinny, który miał być zwieńczeniem biegu.

Autor: Marta Gajda

21.07.2019 13:14 / Aktualizacja 21.07.2019 17:21

image Kazimierza Wielka. Ulewa Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

- Niestety warunki pogodowe nie pozwalają na przeprowadzenie trzeciej edycji biegu. Decyzję podjęto ze względu na bezpieczeństwo uczestników biegu, jak i ludzi, którzy przyszli na festyn. Jest bardzo silny wiatr i burza - mówi zastępca.

Jak na razie organizatorzy nie podjęli decyzji czy impreza zostanie przeniesiona na inny termin, czy być może w ogóle się w tym roku odbędzie.

Ideą tego biegu jest uczczenie pamięci majora – bohatera II wojny światowej frontu zachodniego. Ludwik Bogdan Zwolański urodził się w 1916 r. w Topoli nieopodal Kazimierzy Wielkiej. Tam uczył się i spędził swoją młodość. Po rozpoczęciu II wojny światowej przedostał się do Wielkiej Brytanii, gdzie odbył wiele szkoleń, a następnie wstąpił w szeregi formowanej przez gen. Stanisława Sosabowskiego 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej. W czasie II wojny światowej brał czynny udział w słynnej operacji Market – Garden.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

biegi RK Kazimierza Wielka Adam Bodzioch