Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Piknik PiS w Tokarni. Gościem specjalnym Beata Szydło

Spotkania z wyborcami w każdej gminie deklarują politycy Prawa i Sprawiedliwości. Dziś w Tokarni odbyło się jedno z nich. W pikniku rodzinnym uczestniczyła była premier Beata Szydło.

Autor: Wiktor Dziarmaga , Michał Kita

21.07.2019 07:05 / Aktualizacja 21.07.2019 16:56

image Tokarnia. Piknik przedwyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu: Beata Szydło - była premier, obecnie europoseł Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Podziękowała uczestnikom za ogromne wsparcie w eurowyborach, ale zaznaczyła też, że takie wsparcie jest ekipie rządzącej dalej potrzebne. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą rozmawiać z mieszkańcami wszystkich regionów Polski o przyszłości naszego kraju. Jaka ona będzie, zadecydują jesienne wybory do parlamentu.

Tokarnia. Piknik przedwyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec, Beata Szydło - była premier, obecnie europoseł, wojewoda Agata Wojtyszek i marszałek Andrzej Bętkowski21.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że piknik przebiegał w radosnej i pogodnej atmosferze.

- Chcemy podtrzymać dobry czas dla Polski, zależy nam na tym, aby ten czas trwał jak najdłużej. Jestem przekonany, że uda nam się to uczynić i jesienią tego roku będziemy mogli wziąć po raz kolejny odpowiedzialność za Polskę. Ciężko nad tym pracujemy i chcemy wokół siebie zgromadzić jak najwięcej osób. Myślę, że takie spotkania rozmowy o polityce na luzie są dobrą formą aktywizowania społeczeństwa wokół dobrych spraw dla Polski - dodaje parlamentarzysta.

O ogromnej wartość takich bezpośrednich spotkań z mieszkańcami województwa mówiła natomiast Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

- W Tokarni doświadczyliśmy dużej dawki dobrej energii i rozmów o Polsce. Przed nami czas ciężkiej pracy. Przez 4 lata, odkąd jestem posłem, cały czas byłam blisko ludzi, organizuje liczne spotkania. Takie bezpośrednie rozmowy to najlepszy sposób, aby mówić o tym, co udało nam się zrobić oraz o naszych planach - twierdzi wiceminister.

Tokarnia. Piknik przedwyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): senator Krzysztof Słoń, poseł Maria Zuba, Beata Szydło - była premier, obecnie europoseł, wiceminister Anna Krupka i poseł Marek Kwitek21.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego uważa, że politycy Prawa i Sprawiedliwości wiedzą, jak zrozumiale mówić o swoim programie.

- W luźnej swobodnej atmosferze biesiadowania rozmawiamy o polityce. Dzisiejsza frekwencja pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się niesłabnącym sympatią. Jeżeli tak dalej pójdzie, to możemy wierzyć, że wyborach do parlamentu europejskiego potwierdzimy swój prymat w kraju - powiedział marszałek Bętkowski.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski przekonuje, że zarówno parlamentarzyści, jak i samorządowcy nadal będą wsłuchiwać się w głos mieszkańców.

 - Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że musimy ciężko pracować. Nie możemy zwieść tych, którzy na nas postawili w 2015 roku. To były cztery lata ciężkiej pracy w rządzie i w regionach. Spotykaliśmy się z mieszkańcami, wsłuchiwaliśmy się w ich prośby. Dzisiaj chcemy zapewnić, że nadal będziemy wiarygodni - mówi Agata Wojtyszek.

W opinii senatora Krzysztofa Słonia, bardzo serdeczne przyjęcie Beaty Szydło podczas niedzielnego pikniku potwierdziło, że eurodeputowana jako polityk czuje się w naszym regionie, jak u siebie w domu, co potwierdza, jej rekordowy wynik, jaki osiągnęła w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Krzysztof Słoń zaznacza, że była premier jest jednym z głównych architektów zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku. Zdaniem senatora, niedzielne wystąpienie jest dobrym punktem wyjścia do dalszej intensywnej pracy na rzecz mieszkańców i regionu świętokrzyskiego.

Tokarnia. Piknik przedwyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec, Beata Szydło - była premier, obecnie europoseł i marszałek Andrzej Bętkowski21.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Poseł Maria Zuba uważa, że spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami w takich miejscach jak Park Etnograficzny w Tokarni są bardzo potrzebnym akcentem kampanii wyborczej.

- Tak jak mówiła pani premier Beata Szydło, to nie sondaże zdecydują o naszym zwycięstwie, ale zweryfikuje to dzień wyborów. Dlatego cały czas musimy intensywnie pracować. Mamy konkretny program opracowany podczas konwencji programowej w Katowicach. Ten program będziemy prezentować w każdej gminie i w każdym sołectwie. Naszym najważniejszym atutem jest wiarygodność - zaznacza Maria Zuba.

Poseł Andrzej Kryj podkreśla, że nie można zadowalać się tym, co już zostało osiągnięte, potrzebne są nowe wyzwania.

- Sondaże są sprzyjające, ale nie powinny nas usypiać, nie powinny sprawiać, że spoczniemy na laurach. Przed nami walka o to, jaka ma być Polska w kolejnej kadencji i w przyszłych kadencjach także - mów poseł.

- Im więcej takich spotkań, tym większy będzie sukces w wyborach - dodaje Andrzej Kryj.

Piotr Wawrzyk wiceminister spraw zagranicznych, podkreśla, że wystąpienie premier Beaty Szydło było pełne pozytywnej energii. Jak zaznaczył, spotkanie w Tokarni to kolejny element mobilizujący do wytężonej pracy.

Pierwsze z przedwyborczych spotkań PiS w regionie odbyło się natomiast w sobotę w Jędrzejowie.

Galeria zdjęć Tokarnia. Piknik przedwyborczy Prawa i Sprawiedliwości (21.07.2019) [Zdjęcia: 47]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Maria Zuba Krzysztof Słoń Andrzej Bętkowski Tokarnia PiS Beata Szydło Anna Krupka Agata Wojtyszek RK Kielce Andrzej Kryj Piotr Wawrzyk wybory parlamentarne 2019
other news

Podobne wiadomości

Beata Szydło: dotrzymujemy słowa i chcemy kontynuować reformy

Beata Szydło: dotrzymujemy słowa i chcemy kontynuować reformy

PiS spotyka się mieszkańcami. Rządzący podsumowują i dyskutują

PiS spotyka się mieszkańcami. Rządzący podsumowują i dyskutują

Zbigniew Ziobro: nasza wiarygodność zdecyduje o sukcesie

Zbigniew Ziobro: nasza wiarygodność zdecyduje o sukcesie

„Jedynki” list PiS na wybory - zmiana i kontynuacja [KOMENTARZE]

„Jedynki” list PiS na wybory - zmiana i kontynuacja [KOMENTARZE]