Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

"Kubuś" zaprasza młodzież na bezpłatne warsztaty teatralne i medialne

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza młodzież w wieku od 12 lat na zajęcia, podczas których będzie można poznać tajniki pracy aktora oraz dziennikarza, a także spróbować swoich sił w tych profesjach.

Autor: Dorota Klusek

17.07.2019 13:36

image Kielce. Teatr Lalki i Aktora Kubuś Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce
Komentarze

Zajęcia odbywać się będą w sierpniu, w siedzibie teatru, pod okiem profesjonalistów. Jak wyjaśnia Karolina Gregorczyk z Teatru „Kubuś”, młodzież będzie miała m.in. okazję spotkać się z dziennikarzami prasowymi, telewizyjnymi i radiowymi.

- Młodzi ludzie dowiedzą się, jak wygląda praca dziennikarza od podszewki, będą też mieli okazję przygotować materiały dziennikarskie. Natomiast warsztaty teatralne będą miały formę 3-godzinnych prób, które poprowadzi reżyser teatralny i dyrektor „Kubusia” - Robert Drobniuch. Uczestnicy przygotują aktorskie czytanie sztuki dla młodzieży „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie”, autorstwa Elżbiety Chowaniec. Całość tych działań zwieńczy otwarty, inscenizowany pokaz dla publiczności 24 sierpnia, w ramach Festiwalu Hurra! ART! - wyjaśnia Karolina Gregorczyk.

W ubiegłorocznej edycji przedsięwzięcia, nastolatkowie realizowali wspólnie materiały telewizyjne i radiowe, tworzyli artykuły do festiwalowej gazety „Na hurra!”, a efekty ich prac można też było przeczytać, zobaczyć i usłyszeć w kieleckich mediach. W tym roku będzie podobnie.

Aby zgłosić się na zajęcia, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Tam też szczegółowy regulamin warsztatów. Zajęcia medialne i teatralne są częścią Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Zapisy trwają do 31 lipca.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

warsztaty teatralne Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Dyrektor teatru „Kubuś” we władzach ważnej organizacji

Dyrektor teatru „Kubuś” we władzach ważnej organizacji

Historyczny sukces kieleckiego teatru „Kubuś”

Historyczny sukces kieleckiego teatru „Kubuś”

"Kubuś" będzie miał nową siedzibę. Radni zgodzili się na zmiany w budżecie

"Kubuś" czeka na nową siedzibę