Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Politechnika Świętokrzyska podsumowała plener artystyczny

W Sandomierzu podsumowany został tegoroczny plener malarsko-architektoniczny studentów Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Z tej okazji zorganizowano wystawę najlepszych prac i wręczono dyplomy.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

14.07.2019 21:52

image Podsumowanie pleneru malarsko-architektonicznego studentów Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Marek Iwański, dziekan wydziału budownictwa i architektury powiedział, że plenery są bardzo ważne dla studentów ponieważ jako przyszli architekci, muszą łączyć w sobie poczucie piękna, zamiłowanie do sztuki z cechami inżynierskimi - czyli muszą się też znać na budownictwie. Na plenerze wszystko mają w zasięgu ręki.

Edyta Balachowska z tego samego wydziału stwierdziła, że prace powstające na plenerach są lepsze niż te, które wykonywane są na zajęciach, w trakcie roku akademickiego.

- Na plenerze studenci mają czas przeznaczony tylko i wyłącznie na rysunki i malarstwo. Od lat obserwujemy, że podchodzą do tego z sercem, przyjeżdżając na plener są nastawieni na intensywną pracę - dodała.

Podsumowanie pleneru malarsko-architektonicznego studentów Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Na zdjęciu: Kinga RogulaSandomierz. 14.07.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Klaudia Rogula, jedna z nagrodzonych studentek narysowała m.in. wnętrze kościoła św. Jakuba. Powiedziała, że jest pod wrażeniem tej świątyni, tak wiekowej, a doskonale utrzymanej i ciekawej architektonicznie.

Podsumowanie pleneru oraz wystawa prac odbyła się w siedzibie zamiejscowej Politechniki Świętokrzyskiej w Sandomierzu.

uczelnia organizuje plenery dla swoich studentów także w powiecie kazimierskim oraz w Klimontowie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

malarstwo Politechnika Świętokrzyska RK Sandomierz plener malarski
other news

Podobne wiadomości

Politechnika czeka na małych studentów

Politechnika czeka na małych studentów

Politechnika z rządowym wsparciem na współpracę z przemysłem

Politechnika z rządowym wsparciem na współpracę z przemysłem

Politechnika Świętokrzyska ma uczelnianą radę

Politechnika Świętokrzyska ma uczelnianą radę