Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dyrektor teatru „Kubuś” we władzach ważnej organizacji

Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach został wybrany na kolejną kadencję do zarządu POLUNIMY - polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Lalkarzy UNIMA, najstarszej organizacji teatralnej na świecie i jedynej lalkarskiej organizacji w Polsce o zasięgu ogólnokrajowym. Kadencja trwa cztery lata.

Autor: Dorota Klusek

11.07.2019 20:08

image Kielce. Stacja: Wakacje (24.06.2019). Robert Drobniuch - dyrektor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce
Komentarze

Zasięg UNIMY najlepiej pokazują liczby. Jak wyjaśnia Robert Drobniuch, ma ona swoje oddziały w ponad 100 krajach, co przekłada się na kilka tysięcy członków.

- Organizacja zrzeszająca właściwie wszystkie teatry w Polsce. Jest bardzo ważna dla życia naszego środowiska, bo podejmuje pewne decyzje związane z celami strategicznymi dla lalkarstwa, ale też wspiera teatry. Mam nadzieję, że będę mógł coś wnieść w życie tej organizacji - powiedział szef „Kubusia”.

Robert Drobniuch jest reżyserem teatralnym i operowym, animatorem i menadżerem kultury. Skończył reżyserię w Akademii Teatralnej imienia Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz podyplomowe studia reżyserii opery i innych form teatru muzycznego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej imienia Ludwika Solskiego w Krakowie.

Ukończył Międzynarodowe Szkolenie Operatorów Kultury przy Narodowym Centrum Kultury oraz liczne kursy i warsztaty. Reżyseruje spektakle dla dzieci i dorosłych, różnorodne gatunkowo. Ma na swoim koncie np. operę dla dzieci „Myszki i wojna, czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze”, wystawianą w Operze Krakowskiej i Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz zrealizowane w formie teatru cieni „Sklepy cynamonowe” według Brunona Schulza.

Funkcję dyrektora Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach pełni od września 2012 roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” RK Kielce Robert Drobniuch Nagroda Polunima
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Historyczny sukces kieleckiego teatru „Kubuś”

Historyczny sukces kieleckiego teatru „Kubuś”

"Kubuś" będzie miał nową siedzibę. Radni zgodzili się na zmiany w budżecie

„Kubuś” jednym z ważniejszych teatrów lalkowych w kraju

„Kubuś” jednym z ważniejszych teatrów lalkowych w kraju

„Mój teatr” widziany oczami najmłodszych. Konkurs teatru „Kubuś”

„Mój teatr” widziany oczami najmłodszych. Konkurs teatru „Kubuś”