Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pierwsze koty za płoty. Giemza trzynasty w Bajkalsku

Kielczanin Maciej Giemza z ORLEN Team zajął 13. miejsce na I etapie Silk Way Rally 2019 z Irkucka do Bajkalska. Zawodnicy mieli do przejechania 255 kilometrów, z czego 51 kilometrów stanowił odcinek specjalny. Wychowanek KTM Novi Korona Kielce jest trzeci w klasyfikacji juniorów.

Autor: Rafał Szymczyk

07.07.2019 13:41

image Maciej Giemza podczas rajdu Silk Way Fot. / ORLEN Team

Rywalizację motocyklistów wygrał Argentyńczyk Kevin Benavides przed bratem Luciano. Trzecie miejsce zajął Francuz Xavie De Soultrait.

– Był to krótki etap przypominający próbę enduro. Dużą część odcinka pokonywaliśmy w błocie. Etap prowadził przez leśne drogi, które były zalane wodą, bo w ostatnich dniach były tu obfite deszcze. Z tego co wiem, w poniedziałek trasa będzie podobna, ale nieco szybsza. Cieszę się z powrotu na motocykl „dakarowy” i mam nadzieję, że z etapu na etap będę się na nim czuł coraz lepiej – powiedział Maciej Giemza.

W poniedziałek uczestnicy 10. Silk Way Rally będą mieli do przejechania 413 kilometrów z Bajkalska do stolicy Buriacji Ułan – Ude. Odcinek specjalny będzie miał długość 212 kilometrów.

Silk Way Rally to bardzo trudny rajd będący drugą rundą Mistrzostw Świata FIM cross – country. Po raz pierwszy startują w nim motocykliści. Organizatorzy przygotowali dziesięć etapów prowadzących przez drogi i bezdroża Rosji, Mongolii i Chin. Łącznie zawodnicy pokonają ponad 5000 km, z czego ponad połowę będą stanowić odcinki specjalne.  

Podczas dziesięciu dni zmagań, zawodnicy przejadą m.in. przez tajgę, góry, stepy, leśne ścieżki, wąwozy, kaniony czy koryta rzeczne. Silk Way Rally zakończy się 16 lipca w chińskim Dunhuang.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Maciej Giemza sporty motorowe Orlen Team Silk Way Rally
other news

Podobne wiadomości

Maciej Giemza jedzie z Rosji do Chin

Maciej Giemza jedzie z Rosji do Chin

Maciej Giemza już w Irkucku

Maciej Giemza już w Irkucku

Maciej Giemza najlepszym z kielczan na Łotwie

Maciej Giemza najlepszym z kielczan na Łotwie

Maciej Giemza wystartuje w Silk Way Rally 2019

Maciej Giemza wystartuje w Silk Way Rally 2019