Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

PGE przez kolejne dwa lata tytularnym sponsorem Vive Kielce

PGE Polska Grupa Energetyczna pozostanie sponsorem tytularnym najlepszej polskiej drużyny piłki ręcznej mężczyzn. Mistrzowie Polski przez 2 kolejne sezony będą występowali pod nazwą PGE VIVE – poinformował oficjalnie kielecki klub.

Autor: Rafał Szymczyk

02.07.2019 13:16

image 25.05.2019 Kielce. PGNiG Superliga. Mecz finałowy PGE Vive Kielce - Orlen Wisła Płock Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Logo PGE znajdzie się m.in. na strojach zawodników oraz w Hali Legionów, gdzie drużyna rozgrywa mecze w roli gospodarza. Promocja marki będzie miała miejsce podczas wszystkich meczów PGNiG Superligi, Pucharu Polski i Ligi Mistrzów EHF w sezonach 2019/2020 i 2020/2021.

– Z drużyną PGE VIVE Kielce jesteśmy związani od 2017 roku i bardzo cenimy sobie tę współpracę. Piłkarze ręczni z Kielc dostarczają kibicom wielu pozytywnych emocji odnosząc sukcesy nie tylko w Polsce, gdzie zdominowali rozgrywki ligowe, ale i w Europie. Dlatego popularność i osiągnięcia klubu to dla nas gwarancja promocji marki na najwyższym poziomie – powiedział prezes zarządu PGE Henryk Baranowski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– PGE jest liderem polskiej gospodarki, a w Kielcach mamy najlepszą drużynę piłki ręcznej w Polsce. Dlatego razem z naszym sponsorem tytularnym wzajemnie do siebie pasujemy. PGE daje nam pozytywną energię, którą przekładamy na sukcesy sportowe. Wierzę, że dzięki kontynuacji naszej współpracy, nie tylko kibice w Kielcach, ale całe środowisko polskiej piłki ręcznej będzie dumne z naszej drużyny – podkreślił prezes Bertus Servaas.

PGE VIVE Kielce to najlepsza polska drużyna piłki ręcznej mężczyzn. Szesnastokrotny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, zwycięzca Ligi Mistrzów w 2016 roku. W sezonie 2018/2019 szczypiorniści z Kielc po raz czwarty w historii awansowali do Final Four Ligi Mistrzów. Wywalczyli  także ósmy z rzędu tytuł Mistrza Polski pokonując w finale PGNiG Superligi Wisłę Płock. Dzięki temu triumfowi PGE VIVE stało się najbardziej utytułowanym polskim klubem w historii.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna RK Kielce Łomża Vive Kielce PGE Polska Grupa Energetyczna
other news

Podobne wiadomości

Ranking popularności klubów piłki ręcznej. PGE Vive wysoko

Ranking popularności klubów piłki ręcznej. PGE Vive wysoko

Mariusz Jurkiewicz wraca do PGE Vive Kielce

Mariusz Jurkiewicz wraca do PGE Vive Kielce

Poznaliśmy rywali PGE Vive w Lidze Mistrzów [KOMENTARZE]

Poznaliśmy rywali PGE Vive w Lidze Mistrzów [KOMENTARZE]

Tomasz Gębala podpisał 3-letni kontrakt z PGE VIVE Kielce

Tomasz Gębala podpisał 3-letni kontrakt z PGE VIVE Kielce