Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pięć firm chce remontować WDK. Oferty jednak za drogie

Pięć firm złożyło oferty w drugim przetargu na przebudowę sali gimnastycznej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Sala ma służyć Teatrowi im. Stefana Żeromskiego na czas remontu głównej siedziby. Najniższa złożona w przetargu oferta opiewa na 11 milionów 450 tysięcy złotych, najwyższa na 14 milionów 470 tysięcy.

Autor: Dorota Klusek

25.06.2019 15:06

image 04.03.2019 Kielce. Widok na Wojewódzki Dom Kultury. WDK Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W pierwszym przetargu, ogłoszonym w lutym, wystartowały trzy firmy, ale ich oferty znacznie przewyższały kwotę 7 milionów, którą przeznaczył na tę inwestycję Wojewódzki Dom Kultury. Postępowanie zostało wówczas unieważnione. Uaktualniono kosztorys prac, biorąc pod uwagę zmiany cen na rynku budowlanym, a w maju, na sesji sejmiku województwa, radni jednogłośnie zadecydowali o przekazaniu dodatkowych 3 milionów złotych na remont WDK-u. Drugi przetarg ogłoszono dysponując kwotą 10 milionów.

Jak wyjaśnia Jarosław Machnicki, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, teraz oferty będą sprawdzane.

- W tym momencie trwają prace weryfikujące oferty. Sprawdzimy, czy są wszystkie wymagane dokumenty. Myślę, że tego typu weryfikację przeprowadzimy w ciągu dwóch dni, wtedy będziemy wiedzieli, co dalej – wyjaśnia.

Przyznaje przy tym, że nawet najtańsza oferta znów przewyższa kwotę, którą dysponuje Wojewódzki Dom Kultury. Dodaje, że być może trzeba będzie sięgnąć po inne rozwiązania, jak na przykład wzięcie pożyczki.

Inwestycja zakłada przebudowę istniejącej w Wojewódzkim Domu Kultury sali gimnastycznej na salę teatralną. Ma się tam przenieść Teatr imienia Stefana Żeromskiego, na czas remontu swojej siedziby przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Z kolei remont ten, ze względu na zaangażowanie środków unijnych powinien się zacząć najpóźniej w połowie 2020 roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

WDK Teatr Żeromskiego RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

WDK z pomocą finansową sejmiku województwa

WDK z pomocą finansową sejmiku województwa

Radni sejmiku za remontem WDK

Radni sejmiku za remontem WDK

Problematyczny przetarg na modernizację WDK. Czy dojdzie do przebudowy?

Problematyczny przetarg na modernizację WDK. Czy dojdzie do przebudowy?

Wykonawcy chcą za dużo za przebudowę WDK

Wykonawcy chcą za dużo za przebudowę WDK