Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Krzysztof Lipiec: 500+ to pionierski program

500 plus to pionierski program w wolnej Polsce. Żadnemu rządowi nie udało się przeprowadzić na taką skalę działań mających na celu realne wsparcie polskiej rodziny - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.

Autor: Marek Orkisz

25.06.2019 08:48

image Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - poseł PiS Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Komentując zmiany w programie, które spowodują, że od 1 lipca rodzice otrzymają pieniądze także na pierwsze dziecko, stwierdził że po trzech latach funkcjonowania, program przynosi efekty. Rodzi się coraz więcej dzieci, rodzice mają finansową pomoc, praktycznie wyeliminowana została skrajna bieda. Nie bez znaczenia są także skutki ekonomiczne w szerszym znaczeniu.

- Rodziny otrzymały w ciągu 3 lat, 80 miliardów złotych. To olbrzymie pieniądze które spowodowały wzrost produkcji, powstanie nowych miejsc pracy, a także wymierny wzrost gospodarczy. Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygra jesienne wybory ten program będzie kontynuowany - dodał lider świętokrzyskiego PiS.

500 złotych na każde dziecko to jeden z punktów tzw. piątki Kaczyńskiego. Nad kolejnym, czyli zerowym PITem dla młodych, rząd rozpoczyna dziś prace. Jak zauważył gość Radia Kielce nie opodatkowanie dochodów do 26 roku życia ma wspierać młodych, zachęcać ich do aktywności gospodarczej i przeciwdziałać emigracji zarobkowej. 

- To dobre rozwiązanie. Daje młodym większe szanse na starcie kariery zawodowej. Osoby do 26 roku życia, jeżeli ich dochody nie przekroczą rocznie 85 i pół tysiąca złotych, będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Jeżeli dany pracownik zadeklaruje, że będzie korzystał z tej ustawy, to pracodawca nie będzie odprowadzał zaliczek na poczet podatku dochodowego. To spowoduje, że więcej pieniędzy zostanie w portfelu, co także jest elementem polityki społecznej Rządu - dodał poseł Krzysztof Lipiec.

Posłuchaj audycji:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Rozmowa Dnia RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Kampania informacyjna nowego programu 500 plus dotarła do Brodów

Kampania informacyjna nowego programu 500 plus dotarła do Brodów

Od lipca rusza nowa odsłona programu Rodzina 500+

Od lipca rusza nowa odsłona programu Rodzina 500+

500+ bez żadnych przeszkód

500+ bez żadnych przeszkód