Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Tomasz Gębala podpisał 3-letni kontrakt z PGE VIVE Kielce

23-letni reprezentant Polski swoją karierę rozpoczął w SMS Gdańsk, następnie przez trzy lata występował w niemieckim SC Magdeburg, choć częściej pojawiał się na parkiecie w drużynie rezerw „Gladiatorów”. W 2016 roku wrócił do Polski i związał się kontraktem z Orlenem Wisłą Płock.

Autor: Marek Cender

24.06.2019 17:13

image Tomasz Gębala Fot. Wikipedia

Mierzący 212 centymetrów zawodnik zagrał 29 spotkań w pierwszej reprezentacji Polski, zdobywając 93 gole. Zadebiutował w biało-czerwonych barwach 15 czerwca 2016 roku w meczu z Holandią. Wcześniej grał także w reprezentacji U-19, reprezentacji młodzieżowej i kadrze B.
- Zawsze podkreślam, że jesteśmy polskim zespołem i chcemy mieć w składzie wielu rodzimych zawodników. Cieszę się, że udało nam się ustalić warunki kontraktu z Tomkiem i od nowego sezonu zagra w Kielcach. Widzimy w tym zawodniku potencjał i myślę, że praca z naszym sztabem szkoleniowym, sprawi, że Tomek stanie się jeszcze lepszym zawodnikiem dla naszego klubu i reprezentacji Polski - podkreśla Bertus Servaas. 

Rozgrywający przechodzi obecnie rehabilitację po zerwaniu więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Kontuzji doznał 15 maja podczas meczu półfinałowego PGNiG Superligi z MMTS Kwidzyn - Będziemy cierpliwie czekać na to, kiedy Tomek będzie mógł w 100% wejść w trening z drużyną. Monitorujemy sytuację związaną z jego rehabilitacją i spokojnie będziemy czekać na zakończenie tego procesu - mówi prezes PGE Vive.
Od powstania urazu minął nieco ponad miesiąc, więc najwcześniej zobaczymy zawodnika na parkiecie w żółto-biało-niebieskich barwach w 2020 roku. 

Tomasz Gębala jest zawodnikiem obdarzonym fantastycznymi warunkami fizycznymi - 212 centymetrów wzrostu i 120 kilogramów wagi. Występuje na pozycji lewego rozgrywającego, a także w środku bloku defensywnego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Orlen Wisła Płock Łomża Vive Kielce Tomasz Gębala
other news

Podobne wiadomości

Igor Karacić już w barwach PGE Vive

Igor Karacić już w barwach PGE Vive

Jak grali kielczanie z PGE Vive w eliminacjach do mistrzostw Europy?

Jak grali kielczanie z PGE Vive w eliminacjach do mistrzostw Europy?

Młodzicy PGE Vive na podium Pucharu ZPRP

Młodzicy PGE Vive na podium Pucharu ZPRP

Potwierdza się. Francuz w PGE Vive Kielce

Potwierdza się. Francuz w PGE Vive Kielce