Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pracowite wakacje Macieja Giemzy

Bardzo pracowite wakacje będzie miał kielczanin Maciej Giemza. Motocyklista ORLEN Team już w najbliższy wtorek wyjeżdża na Łotwę, gdzie w miejscowości Madona, leżącej w historycznej krainie Liwonia, odbędą się dwie kolejne rundy mistrzostw Europy w motocyklowych rajdach enduro.

Autor: Rafał Szymczyk

21.06.2019 06:48

image Maciej Giemza Fot. / Orlen Team

Z Łotwy Maciej Giemza poleci do Irkucka, gdzie 6 lipca rozpocznie się Silk Way Rally 2019. Przez dziesięć dni zawodnicy będą mieli do pokonania ponad 5 tysięcy kilometrów po bezdrożach Rosji, Mongolii i Chin z metą w mieście Dunhuang.

Po kilku dniach odpoczynku wychowanek KTM Novi Korona Kielce poleci do Hiszpanii, gdzie 26 lipca rozpocznie się Baja España Aragon. W drugi weekend sierpnia wystartuje w Hungarian Baja w Veszprém.

Po czterech rundach mistrzostw Europy w rajdach enduro Maciej Giemza zajmuje 2. miejsce w klasie 250 4T. W Portugalii był czwarty i trzeci, a na Słowacji dwa razy uplasował się tuż za podium.

– Takie jest enduro, że trzeba utrzymywać równe tempo. Jeśli się tego nie robi, to raz się jest pierwszym, a raz dziesiątym. Można być szybkim i nie być na podium. Równa jazda i przyjeżdżanie do mety w okolicach trzeciego, czwartego miejsca zaowocowały tym, że na półmetku mistrzostw jestem drugi. Taki sam plan mam na kolejne dwie rundy – powiedział niespełna 24–letni motocyklista.

Maciej Giemza wystartuje jeszcze we wrześniowych rundach Enduro European Championship w Finlandii i październikowym rajdzie Maroka.

Docelową imprezą, dla mieszkającego w Piekoszowie zawodnika, będzie styczniowy Dakar. Po 30 latach w Afryce i 11 latach w Ameryce Południowej, legendarny rajd otworzy nowy rozdział na Bliskim Wchodzie, gdyż w całości rozgrywany będzie w Arabii Saudyjskiej.   

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Maciej Giemza Orlen Team
other news

Podobne wiadomości

Maciej Giemza wystartuje w Silk Way Rally 2019

Maciej Giemza wystartuje w Silk Way Rally 2019

Maciej Giemza celuje w medal mistrzostw Europy

Maciej Giemza celuje w medal mistrzostw Europy

Maciej Giemza na mecie w Pisco

Maciej Giemza na mecie w Pisco

Maciej Giemza na starcie Rajdu Dakar

Maciej Giemza na starcie Rajdu Dakar