Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ogromne zainteresowanie kartami EKUZ

Od 500 do 600 Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego wydaje codziennie świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik instytucji - od początku maja tych dokumentów wydano już około 18 tysięcy.

Autor: Iwona Murawska

19.06.2019 15:30

image Karta EKUZ Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- Zainteresowanie kartami jest bardzo duże i to już od kilku tygodni. Porównując z analogicznym okresem poprzedniego roku, to około 3 tysięcy kart więcej. Dokument można uzyskać nie tylko poprzez osobiste pojawienie się w naszej siedzibie, ale także drogą elektroniczną i pocztową - dodaje Beata Szczepanek.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie gwarantuje bezpłatnego leczenia za granicą, ale tańsze opłaty za leczenie w krajach należących do Unii Europejskiej. Polacy posiadający ten dokument są traktowani tak, jak obywatele kraju, w którym przebywają. Oznacza to, że ponoszą minimalne koszty leczenia - wyjaśnia Beata Szczepanek.

- Pamiętajmy, że nawet mając kartę za granicą leczmy się w placówce, która ma umowę z tamtejszym ubezpieczycielem. Jeżeli trafimy do prywatnej placówki, która nie posiada takiej umowy, wówczas będziemy musieli w całości za to leczenie zapłacić - dodaje Beata Szczepanek.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wydana po 1 czerwca tego roku ważna jest przez trzy lata.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ EKUZ RK Kielce ubezpieczenie
other news

Podobne wiadomości

Zrób EKUZ przed wakacjami!

Zrób EKUZ przed wakacjami!

Rośnie liczba chętnych po EKUZ

Rośnie liczba chętnych po EKUZ

Duże zainteresowanie EKUZ. NFZ wydaje 200 kart dziennie

Duże zainteresowanie EKUZ. NFZ wydaje 200 kart dziennie