Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Nagłowicach biegały rodziny i samorządowcy

Ponad sto osób wzięło udział w Rejowskich Biegach Przełajowych. Imprezę zorganizowano w parku Dworku Mikołaja Reja w Nagłowicach.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

15.06.2019 16:59

image Nagłowice. Rejowskie Biegi Przełajowe Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Biegacze rywalizowali w 10 grupach wiekowych na różnych dystansach. W biegu o długości 500 metrów wystartowali, m.in., gminni urzędnicy i sołtysi. W tej grupie był także wójt gminy Nagłowice Jacek Lato. Jak podkreślił, bieg zorganizowano z myślą o całych rodzinach, aby mogły się integrować i razem spędzić czas.

- Rejowskie Biegi Przełajowe nawiązują do biegów, jakie kilkanaście lat temu organizował nauczyciel szkoły z Nagłowic Jan Gromada. Były one doskonałą zabawą szczególnie dla dzieci  - mówi wójt Jacek Lato.

Starosta jędrzejowski Paweł Faryna, który na co dzień pływa oraz ćwiczy karate, Rejowskie  Biegi Przełajowe w Nagłowicach nie tylko oficjalnie otworzył, ale również sam wystartował na dystansie 500 metrów. Jak powiedział, sam propaguje zdrowy styl życia i namawia do uprawiania sportów, ponieważ to nie tylko wpływa korzystnie na naszą kondycję fizyczną, ale i umysłową.

W biegu w pierwszej grupie wiekowej do 3 lat w z opiekunem wystartowała 1,5 roczna Elena Lato ze swoją babcią Lidią Titow, dyrektor Dworku Mikołaja Reja w Nagłowicach, która nie kryła zadowolenia, że pomimo tak dużego upału ponad 100 osób zdecydowało się razem aktywnie spędzić czas i dobrze się bawić.

Uczestników Rejowskich Biegów Przełajowych schładzała wodą Ochotnicza Straż pożarna z Nagłowic. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Galeria zdjęć Nagłowice. Rejowskie Biegi Przełajowe (15.06.2019) [Zdjęcia: 30]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

biegi Nagłowice RK Jędrzejów