Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Maciej Giemza wystartuje w Silk Way Rally 2019

Kielczanin Maciej Giemza, motocyklista ORLEN Team, wystartuje w lipcowym Silk Way Rally 2019. Pierwszy rajd został rozegrany w 2009 roku i prowadził z rosyjskiego Kazania do Aszchabadu w Turkmenistanie. W 2016 roku uczestnicy mieli do pokonania trasę Moskwa – Astana – Pekin.

Autor: Rafał Szymczyk

12.06.2019 06:59

image Maciej Giemza podczas rajdu Dakar Fot. / Orlen Team

W tym roku zawodnicy wystartują z rosyjskiego Irkucka leżącego nad jeziorem Bajkał i przez mongolskie Ułan Bator dotrą do chińskiego Dunhuang. Do przejechania będą mieli ponad 5 000 kilometrów.

– To jest bardzo duży rajd i traktuję go trochę jak drugi Dakar. Ma dziesięć etapów i podobną liczbę kilometrów do przejechania. Nie ma jednak w środku dnia przerwy. Choćby z tego względu może być bardzo ciężki. Po drugie, motocykle nigdy w nim nie jechały. Dotychczas tylko samochody i ciężarówki. Będzie to nowe doświadczenie nie tylko dla mnie,  ale całej motocyklowej czołówki. Nie wiemy, jaka tam będzie nawigacja, jaki teren, więc będzie to dosyć mocny sprawdzian – powiedział Maciej Giemza, który jest wychowankiem KTM Novi Korona Kielce.    

Silk Way Rally 2019 będzie jedną z rund tegorocznych Mistrzostw Świata Cross – Country (FIM Cross-Country Rallies World Championship). Pierwszą był marcowy Abu Dhabi Desert Challenge w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Dakar RK Kielce Maciej Giemza sporty motorowe Orlen Team Silk Way Rally
other news

Podobne wiadomości

Maciej Giemza celuje w medal mistrzostw Europy

Maciej Giemza celuje w medal mistrzostw Europy

Maciej Giemza liczy na wskoczenie do

Maciej Giemza liczy na wskoczenie do "20"

Maciej Giemza coraz bliżej

Maciej Giemza coraz bliżej "20"

Giemza znów jedzie zgodnie z planem

Giemza znów jedzie zgodnie z planem