Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Trudna sytuacja szczypiornistek UJK Kielce

Porażka i zwycięstwo, to bilans piłkarek ręcznych Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, po pierwszym dniu finałów Akademickich Mistrzostw Polski rozgrywanych w Krakowie.

Autor: Rafał Szymczyk

07.06.2019 19:21

image 07.03.2018 Kielce. Mecz 15.kolejki PGNiG Superligi, Korona Handball - GTPR Gdynia. Dominika Więckowska Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na otwarcie turnieju, drużyna prowadzona przez Pawła Tetelewskiego i Tomasza Błaszkiewicza, przegrała z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie 17:19 (10:9).

– Wcale nie musieliśmy ulec stołecznemu zespołowi. Przez większą część meczu prowadziliśmy, ale w końcówce zabrakło trochę sił – powiedział Tomasz Błaszkiewicz.

W drugim pojedynku, kieleckie akademiczki wygrały z Politechniką Poznańską 29:11 (14:4).

– Dziewczyny bardzo chciały odnieść zwycięstwo i zrobiły to w dobrym stylu. Żeby awansować do ćwierćfinału, musimy wygrać w sobotę ostatnie spotkanie w grupie. Nie będzie łatwo, bo zagramy bez Edyty Charzyńskiej, która wyjeżdża na ślub przyjaciółki – dodał Tomasz Błaszkiewicz.

Z grupy D awans do ćwierćfinału zapewniły już sobie szczypiornistki Akademii Leona Koźmińskiego, które mają na koncie dwa zwycięstwa. O drugie miejsce UJK Kielce zagra z Politechniką Łódzką. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna UJK Korona Handball Paweł Tetelewski RK Kielce Tomasz Błaszkiewicz Edyta Charzyńska Akademickie Mistrzostwa Polski
other news

Podobne wiadomości

Kieleckie akademiczki z medalowymi aspiracjami

Kieleckie akademiczki z medalowymi aspiracjami