Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pokazy łazików i promocja odnawialnych źródeł energii na pikniku

Trzecie Kieleckie Dni Energii rozpoczną się w Zespole Szkół Elektrycznych. Wydarzenie edukacyjno-informacyjne poświęcone m.in odnawialnym źródłom energii rozpocznie się dzisiaj o godzinie 10.00 i potrwa do 15.00.

Autor: Robert Szumielewicz

07.06.2019 07:37

image 08.06.2018 Kielce. Dni Energii. Piknik edukacyjny dla dzieci na Rynku Fot. Michał Kita / Radio Kielce
Komentarze

Wiele atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Będzie między innymi: kino hybrydowe zasilane energią wytworzoną przy użyciu mięśni, wystawa poświęcona problemowi zmian klimatycznych, pokazująca w jaki sposób każdy z nas może dbać o klimat na ziemi. Zaprezentowana zostanie również solarna pracownia edukacji ekologicznej, w której uczestnicy korzystając z pracowni komputerowej zasilanej modułami fotowoltaicznymi będą mogli zapoznać się z zaletami odnawialnych źródeł energii.

Odbędzie się również prezentacja robotów mobilnych, w tym łazika marsjańskiego i dronów, a także prezentacja paneli fotowoltaicznych wraz z przykładowym systemem do magazynowania i oddawania energii.

Na ustawionych stoiskach przygotowane zostaną m.in. krzyżówki, labirynty, zagadki oraz wiele innych gier, quizów i zabaw związanych z energią. Z kolei w Aptece Wyobraźni Muzeum Zabawek i Zabawy odbędą się warsztaty pt. „Jak chronić coś, czego nie widać?”.

Natomiast drugi dzień "Kieleckich Dni Energii” odbędzie się w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń przy ulicy Olszewskiego, gdzie przygotowano piknik popularnonaukowy dla dzieci. Na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy, w godzinach od 12:00 do 18:00 odbędą się obchody 40-lecia Muzeum Zabawek i Zabawy oraz 10-lecia Fundacji „Dr Clown”.

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Energetyczny Ogród Doświadczeń RK Kielce Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach Kieleckie Dni Energii
other news

Podobne wiadomości

Uczniowie będą poznawać odnawialne źródła energii

Uczniowie będą poznawać odnawialne źródła energii

Ludowcy zignorowali posiedzenie Sejmu w sprawie cen energii

Ludowcy zignorowali posiedzenie Sejmu w sprawie cen energii