Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Spektakl „Żyd – Wieczny Tułacz” podczas Festiwalu Kultur w Chmielniku

Spektakl „Żyd – Wieczny Tułacz” będzie można zobaczyć w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku. Jest to muzyczno-poetycka wędrówka po tradycji, zwyczajach i historii Żydów.

Autor: Marlena Płaska

06.06.2019 16:51

image „Świętokrzyski Sztetl" w Chmielniku Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Spektakl wystawią: krakowska grupa muzyczno-teatralna Hamesh, Chór JCC Kraków i muzycy Piwnicy pod Baranami. Widowisko powstało w oparciu o znaną od XII wieku legendę, której główny bohater zgubił śmierć i jest skazany na tułaczkę, aż do skończenia świata. Znane utwory w spektaklu będą przeplatać się z tekstami poetyckimi i fragmentami autentycznych, dawnych listów.

Chór wykona m.in. słynny 23 Psalm Dawidowy, ze słowami „choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulęknę”. Usłyszymy też utwory, które powstały dla potrzeb spektaklu. Stworzył je kompozytor Andrzej Zarycki, od lat związany z Piwnicą Pod Baranami. Widowisko, które było prezentowane w wielu miastach Polski, a także w Holandii, Szwajcarii i USA zakończy się wspólnym śpiewaniem.

Spektakl zostanie wystawiony 15 czerwca o 17.30. Będzie elementem dwudniowego Festiwalu Kultur w Chmielniku. Bilety na widowisko są dostępne w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym „Świętokrzyski Sztetl”.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Chmielnik Świętokrzyski Sztetl RK Kielce Festiwal Kultur
other news

Podobne wiadomości

Dzień Judaizmu w Świętokrzyskim Sztetlu

Dzień Judaizmu w Świętokrzyskim Sztetlu

"Świętokrzyski Sztetl" wyróżniony. Za utrwalanie pamięci

Żydowskie obyczaje w „Świętokrzyskim Sztetlu

Żydowskie obyczaje w „Świętokrzyskim Sztetlu"