Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Pińczowie ćwiczyli pod okiem mistrza kolarstwa

Marek Konwa, polski kolarz górski i przełajowy, mistrz Polski seniorów i medalista mistrzostw świata, gościł w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Aktualny wicemistrz Polski XC MTB, przyjechał do Pińczowa w ramach projektu „Rowelove” i Fundacji Marka Galińskiego „Podążaj za Pasją”.

Autor: Marta Gajda

05.06.2019 16:27 / Aktualizacja 06.06.2019 20:52

image Trening z Markiem Konwą Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Na torze rowerowym Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się wspólny trening z mistrzem. Ci, z którymi rozmawiała nasza reporterka podkreślali, że to idealna, a może i jedyna okazja do wspólnego trenowania z polskim medalistą mistrzostw świata.

Marek Konwa profesjonalną karierę rozpoczął 15 lat temu. Kolarz podkreśla, że obecnie od blisko roku prowadzi szereg zajęć z jazdy na rowerze dla najmłodszych w wieku od 8 do 12 lat. Jak zaznacza rower to jego pasja, ale i zawód z którego się utrzymuje.

- Podczas zajęć z dziećmi nie skupiam się na typowych wyspecjalizowanych treningach. Pokonujemy przeszkody i uczymy się poprawnej techniki jazdy dobrze się przy tym bawiąc. Pokazuję, jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci poruszających się na rowerze, jak poruszać się po drogach. Podstawową rzeczą jest kask. Jeśli jest taka możliwość staramy się poruszać po ścieżkach rowerowych, czy chodnikach. To dużo bezpieczniejsze – mówi Marek Konwa.

Jak informuje Iwona Senderowska, dyrektor miejscowego domu kultury, projekt „Rowelove” to cykl zajęć edukacyjno-sportowych, integracyjnych i promujących aktywne spędzanie wolnego czasu.

- Chcemy zarażać pasją i pokazywać dobre przykłady jak w sportowy sposób można miło i bezpiecznie w Pińczowie spędzić czas. Cieszymy się, że pan Marek przyjął zaproszenie, aby pokazać najmłodszym cyklistom, że zaczynając od pasji, która została zaszczepiona w dzieciństwie można dojść do mistrzostwa – zaznaczyła pani dyrektor.

Galeria zdjęć Pińczów. Trening z Markiem Konwą (06.06.2019) [Zdjęcia: 24]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

mtb RK Kazimierza Wielka Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury Marek Konwa projekt „Rowelove”
other news

Podobne wiadomości

100 kilometrów na 100-lecie. Wyjątkowy rajd kieleckich kolarzy

100 kilometrów na 100-lecie. Wyjątkowy rajd kieleckich kolarzy

Międzywojewódzkie emocje kolarskie w Kielcach

Międzywojewódzkie emocje kolarskie w Kielcach

Świętokrzyskie idealne dla kolarzy górskich. Tym razem Korona Świętokrzyska MTB

Świętokrzyskie idealne dla kolarzy górskich. Tym razem Korona Świętokrzyska MTB

Kolarskie ściganie ulicami Starachowic

Kolarskie ściganie ulicami Starachowic