Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowy budynek psychiatrii przy Kusocińskiego

Przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach powstanie budynek, do którego przeprowadzą się trzy oddziały mieszczącego się obok Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii. Budynek znajdował się będzie koło poradni.

Autor: Iwona Murawska

05.06.2019 13:22

image Szpital psychiatryczny przy ulicy Kusocińskiego Fot. Jarosław Kublaski / Radio Kielce

Jak informuje Beata Matulińska, dyrektor szpitala w Morawicy, budynek zostać wybudowany pod koniec 2020 roku.

- Do nowego budynku przeniesiony zostanie oddział dzienny dla dorosłych, poradnia zdrowia psychicznego i zespół leczenia środowiskowego - mówi Beata Matulińska.

Jak dodaje, nowy parterowy budynek z użytkowym poddaszem będzie miał około 700 metrów kwadratowych.

- Do Urzędu Miasta w Kielcach złożyliśmy już dokumenty o wydanie pozwolenia na budowę. Gdy go otrzymamy, ogłosimy przetarg na wykonanie prac budowlanych. Natomiast w starym budynku na Pakoszu zostanie poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci. Zastanawiamy się jednak, czy miałby tam powstać jeszcze oddział dzienny zaburzeń nerwicowych, o którym wcześniej była mowa, czy powstanie tam oddział dzienny dla dzieci, ponieważ uważam, że jest takie zapotrzebowanie. To jeszcze będziemy analizować - dodała Beata Matulińska.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 7 mionów 130 tysięcy złotych, z czego ponad 6 milionów złotych pochodzić będzie z funduszy unijnych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy RK Kielce